{"vars":{{"pageTitle":"Warszawski startup Cosmose zebrał ponad 10 mln euro. Zajmuje się śledzeniem klientów w sklepach","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["biznes","cosmos-ai","handel","loreal","lvmh","startupy","technologie"],"pagePostAuthor":"Martyna Trykozko","pagePostDate":"10 grudnia 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"12","pagePostDateDay":"10","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":33931}} }
300Gospodarka.pl

Warszawski startup Cosmose zebrał ponad 10 mln euro. Zajmuje się śledzeniem klientów w sklepach

Cosmose wie, przy których produktach w sklepie stałeś, a jeśli nic nie kupisz, to postara się zachęcić cię do tego później reklamą na Facebooku. Polski startup właśnie zebrał 10,8 mln euro na rozszerzenie działalności – pisze portal EU Startups.

Cosmose AI działa już z powodzeniem w Chinach, a w “zasięgu” jego technologii jest miliard klientów. Współpracuje z wielkimi, globalnymi markami, takimi jak L’Oreal, Estee Lauder, LVMH czy Richemont.

Firmy mogą korzystać z bardzo dokładnych danych o tym, jak zachowują się klienci w ich fizycznych sklepach, a następnie – jeśli np. nie dokonają zakupu – wyświetlić im reklamę w aplikacjach, z których korzystają, takich jak Facebook.

Cosmose AI nie wymaga żadnej instalacji ani oddzielnej zgody po stronie klienta – wykorzystuje zanonimizowane informacje o lokalizacji udostępniane przez inne aplikacje, w których użytkownik zgodził się na śledzenie jego położenia i wykorzystywanie tych informacji do celów marketingowych.

Jak pisze EU Startups, dokładność śledzenia lokalizacji wynosi 1,6 metra, a sklepy mogą dzięki tej technologi zwiększyć konwersję offline – czyli liczbę klientów, którzy potem kupią produkt w sklepie internetowym – o 135 proc.

CEO i założycielem Cosmose AI jest Miron Mironiuk. Głównymi inwestorami zalążkowymi są polsko-izraalski fundusz TDJ Pitango oraz polski OTB Ventures.

>>> Polecamy: Polski startup chce wystrzelić w kosmos 1024 nanosatelitów. Mają tworzyć obraz Ziemi niemal w czasie rzeczywistym