{"vars":{{"pageTitle":"Większość firm w Warszawie i innych miastach chce się pozbyć części swoich biur - wynika z danych organizacji branżowej","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["biura","koronawirus","nieruchomosci","nieruchomosci-komercyjne"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"26 maja 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"26","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":55116}} }
300Gospodarka.pl

Większość firm w Warszawie i innych miastach chce się pozbyć części swoich biur – wynika z danych organizacji branżowej

Korporacje w największych europejskich miastach zaczynają szukać sposobów na zmniejszenie wydatków związanych z wynajmowaną przestrzenią biurową w efekcie pandemii COVID-19 – pisze magazyn Property Magazine International.

Society of Industrial and Office Realtors, amerykańska organizacja branżowa zrzeszająca brokerów nieruchomości komercyjnych i przemysłowych, informuje o gwałtownym wzroście liczbie zapytań ze strony firm o możliwość zmniejszenia wydatków na wynajmowaną przestrzeń, głównie poprzez podnajmowanie części swoich biur.

Tendencja ta jest obserwowana m. in. w miastach takich jak Dublin, Frankfurt, Londyn, Paryż czy Warszawa.

Eksperci uważają, że w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy coraz więcej przestrzeni biurowej będzie wracało na rynek z powodu koniecznych oszczędności, malejącej produktywności, a także bardziej elastycznych warunków pracy, czyli zwiększania możliwości pracy z domu.

Według analityków prawie wszystkie firmy będą w najbliższej przyszłości potrzebowały mniej przestrzeni biurowej. Może to oznaczać nie tylko próby znalezienia najemców na część ich przestrzeni, ale również próbę szybszej renegocjacji umów czy pojawianie się nowych, bardziej elastycznych rozwiązań.

Ceny mieszkań w kwietniu stanęły. Kredyty hipoteczne są najtańsze w historii, ale trudno dostępne