Nieruchomości komercyjne w Europie Środkowo-Wschodniej, a zwłaszcza w Polsce, dają dobrze zarobić firmom inwestycyjnym z Republiki Południowej Afryki.
Co więcej, fundusze z RPA inwestujące u nas cieszą się z planów rozszerzenia programów socjalnych – pisze południowoafrykański Businesslive.
Jedną z takich firm jest EPP – założona w Holandii, ale wykupiona w 75 proc. przez johannesburski REIT, czyli spółkę specjalnego przeznaczenia powołaną do inwestowania w nieruchomości.
EPP, notowane między innymi na giełdzie w Johannesburgu, jest największym właścicielem centrów handlowych w Polsce. Ma w portfolio 19 projektów komercyjnych, 6 biurowców i dwa obiekty wielofunkcyjne, w tym ogłoszony niedawno wielki projekt Towarowa 22 autorstwa światowej sławy pracowni architektonicznej BIG.
Hadley Dean, CEO EPP, mówi w rozmowie z Businesslive, że Polska jest dla południowoafrykańskich inwestorów szczególnie interesująca jako największa gospodarka regionu.
Dodatkowo, nie boi się on o spadek konsumpcji dzięki nie tylko istniejącemu już programowi 500+, ale również planom rozszerzenia go na pierwsze dziecko oraz zapowiadanej trzynastej emeryturze.
Więcej o tym przeczytasz w 300Gospodarce.
W kolejnym filmie o Jamesie Bondzie pojawi się elektryczny Aston Martin. Brytyjski szpieg ma jeździć modelem Aston Martin Rapide E.
Samochód kosztuje 250 tys. GBP (1,26 mln zł) i wyprodukowano tylko 155 egzemplarzy. Auto rozpędza się do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Akumulator pozwala na przejechanie na jednym ładowaniu ponad 300 km.
Romans Bonda z marką Aston Martin jest znacznie bardziej stabilny niż jego romantyczne relacje: najsłynniejszy na świecie szpieg po raz pierwszy wjechał samochodem sportowym DB5 w 1964 roku. (Daily Telegraph)
Jeśli chcesz dostawać newsletter 300SEKUND codziennie rano na swoją skrzynkę mailową, zapisz się tutaj: http://bit.ly/Newsletter300SEKUND. |