{"vars":{{"pageTitle":"Columbus Energy kupił projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 60 MW","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["300klimat","news"],"pageAttributes":["columbus-energy","energetyka","energia-odnawialna","fotowoltaika","oze"],"pagePostAuthor":"Barbara Rogala","pagePostDate":"20 września 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"09","pagePostDateDay":"20","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":191047}} }
300Gospodarka.pl

Columbus Energy kupił projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 60 MW

Columbus Energy nabył projekt farmy fotowoltaicznej z wydanymi warunkami przyłączenia o mocy 60 MW.

Ponadto spółka podpisała przedwstępną umowę nabycia projektu farmy fotowoltaicznej o mocy przyłączeniowej 30 MW, jak podała w komunikacie.

„Porozumienie dotyczy współpracy przy rozwoju farmy fotowoltaicznej o mocy 60 MW z wydanymi warunkami przyłączenia. Nasz partner zadeklarował, że postara się zwiększyć moc warunków przyłączenia dla tego projektu przynajmniej o 35 MW. Rozliczenie projektu ma nastąpić do 28 sierpnia 2022 roku. To jednak nie koniec naszych akwizycji w tym obszarze. Nabyliśmy kolejne farmy o mocy 30 MW, dzięki czemu łączna moc nabytych dzisiaj farm wynosi aż 90 MW” – powiedział wiceprezes Janusz Sterna, cytowany w komunikacie.

Columbus posiada obecnie 44 MW w pełni operacyjnych farm i 56 MW w trakcie budowy. Szacowana wartość rynkowa tych aktywów to 350-400 mln zł. Do budowy jest przygotowywanych kolejnych 100 MW, a cały portfel deweloperski wynosi obecnie 4,5 GW.

Columbus Energy podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Spółka jest notowana na rynku New Connect.

Fotowoltaika to nie tylko panele na dachu. Czy plany Ministerstwa Klimatu faktycznie uderzą w branżę energetyki słonecznej?