{"vars":{{"pageTitle":"Grupa PFR przedstawiła plany inwestycyjne PKL na lata 2019-2025","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live"],"pageAttributes":["infrastruktura","pfr","pkl","polski-fundusz-rozwoju","polskie-koleje-liniowe","turystyka"],"pagePostAuthor":"Marcin Zakrzewski","pagePostDate":"17 czerwca 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"06","pagePostDateDay":"17","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":10997}} }
300Gospodarka.pl

Grupa PFR przedstawiła plany inwestycyjne PKL na lata 2019-2025

Program inwestycyjny Polskich Kolei Liniowych (PKL) o wartości ponad 400 mln zł ma na celu zwiększenie atrakcyjności, dostępności i bezpieczeństwa infrastruktury turystycznej polskich gór oraz innych lokalizacji turystycznych w Polsce.

Inwestycje mają służyć modernizacji i rozwojowi infrastruktury w regionie Zakopanego, Palenicy, czy Krynicy. PKL planuje także realizację inwestycji w zupełnie nowych lokalizacjach, m.in. w Solinie w Bieszczadach.

 

„Cieszymy się z bardzo dobrych wyników finansowych PKL, jednocześnie szczególnie istotne jest dla nas, aby planowane inwestycje zapewniały zachowanie naturalnych walorów środowiskowych polskich gór, zwłaszcza na terenach objętych szczególną ochroną. Liczymy tutaj na dobra współpracę z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i samorządami,” powiedział podczas prezentacji Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

PKL to najstarszy i największy operator kolei i wyciągów górskich, posiadający siedem ośrodków w Tatrach i Beskidach, z których najbardziej znane to Kasprowy Wierch i Gubałówka w Zakopanem, a także Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdrój.
W grudniu 2018 r. fundusz infrastrukturalny, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza PFR, pośrednio zakupił 99,77 proc. akcji PKL.

Polski Fundusz Rozwoju ogłosił strategię na lata 2019-2021