{"vars":{{"pageTitle":"200 tys. nowych zakażeń koronawirusem na świecie. To najwięcej od początku pandemii","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["koronawirus","pandemia"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"3 lipca 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"07","pagePostDateDay":"03","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":58065}} }
300Gospodarka.pl

200 tys. nowych zakażeń koronawirusem na świecie. To najwięcej od początku pandemii

Wczoraj na całym świecie zdiagnozowano ponad 200 tys. nowych zachorowań na Covid-19 – najwięcej od początku pandemii. Z tego aż 57 tys. infekcji wykryto w Stanach Zjednoczonych – wynika z wyliczeń analityków ING Banku.

W związku z tym w USA zaostrzono zasady izolacji. Gubernator Teksasu wprowadził nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz zakaz zgromadzeń większych niż 10 osób.

Władze Miami na Florydzie ogłosiły z kolei godziny policyjne między 22:00 a 6:00 rano, czyli zakaz poruszania się w tym czasie po mieście (za wyjątkiem pracowników kluczowych zawodów). Oznacza to również zamknięcie lokali rozrywkowych.

Sytuacja w Ameryce Pd.

W Ameryce Południowej liczba wykrywanych infekcji pozostaje na bardzo wysokim poziomie (w Brazylii wczoraj 48 tys.), ale poniżej szczytów odnotowanych 2-3 tygodnie temu.

Pogarsza się natomiast sytuacja w Meksyku. Skala rozprzestrzenienia choroby jest jednak w tym kraju trudna do oceny ze względu na niską liczbę wykonywanych testów – ponad połowa z nich daje wynik pozytywny.

Koronawirus w Azji

Spośród krajów azjatyckich najgorsza sytuacja ma miejsce w Indiach, gdzie liczba wykrywanych infekcji cały czas rośnie – wczoraj zbliżyła się do 22 tys.

Duża liczba nowych zachorowań (choć wciąż poniżej szczytu) utrzymuje się w krajach sąsiednich – Pakistanie i Bangladeszu.

Japonia i Korea zmagają się z lokalnymi ogniskami Covid-19 (w Tokio i Seulu), ale na razie udaje im się powstrzymywać drugą falę zachorowań.

Afryka i Europa

Dzienne wzrosty liczby wykrytych przypadków koronowirusa były bardzo wysokie w RPA (8,1 tys. zakażeń, czyli 5,4% więcej niż dzień wcześniej).

W Europie zachorowania na Covid-19 utrzymują się wciąż na niskim poziomie. W największych państwach kontynentu (z wyjątkiem Rosji) nie przekroczyły wczoraj kilkuset przypadków.

Pogarsza się natomiast sytuacja w Europie Południowo-Wschodniej. Symptomy drugiej fali zachorowań widać w Rumunii (326 infekcje wczoraj), Serbii (272), Bułgarii (161) i Chorwacji (81).

W Polsce odnotowano wczoraj 371 zachorowań – więcej niż w ostatnich dwóch tygodniach.

Foreign Policy: Polska potrzebuje migrantów zarobkowych, ale pandemia nie pozwala im wrócić