Binance, ekosystem blockchain stojący za największą na świecie giełdą kryptowalut pod względem wolumenu obrotu i liczby użytkowników, został oficjalnie zarejestrowany przez Narodową Komisję Papierów Wartościowych (CNV) w Argentynie. Argentyna jest 20. krajem, w którym Binance został formalnie przyjęty w publicznym systemie.
Rejestracja oznacza, że Binance może legalnie oferować swoje usługi w Argentynie, w tym handel kryptowalutami, staking, a także dostęp do swojej platformy NFT. Użytkownicy z Argentyny będą mieli pełny dostęp do wszystkich produktów i usług Binance.
Binance niedawno uzyskał także rejestrację w Indiach, Kazachstanie, Indonezji, a wcześniej także m.in. w Dubaju, Francji, Japonii i Salwadorze.
Argentyna jest jednym z krajów o najwyższej inflacji na świecie. W 2023 roku wyniosła ona 211,4% i był to jeden z najwyższych wskaźników globalnych i najwyższy pośród wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej.
„W obliczu rosnących cen i dewaluacji peso, Argentyńczycy coraz częściej zwracają się ku kryptowalutom jako alternatywnej formie przechowywania wartości. Bitcoin i stablecoiny cieszą się szczególną popularnością, ponieważ pozwalają uchronić oszczędności przed inflacją”, podano w komunikacie prasowym.
Nowy rząd Argentyny, pod przewodnictwem Javiera Milei, przyjął bardziej przyjazne stanowisko wobec kryptowalut. W przeciwieństwie do poprzedniego rządu, który zobowiązał się do „zniechęcania do używania kryptowalut” w umowie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW), Milei promuje wolność walut i otwiera drzwi dla szerszego zastosowania kryptowalut w gospodarce.
„Według raportu Triple-A z 2022 roku, około 2,5 miliona Argentyńczyków, czyli około 5,6 proc. populacji, posiadało kryptowaluty. Z kolei w 2023 roku Argentyna była blisko dziesiątego miejsca na świecie jeśli chodzi o wartość transakcji w kryptowalutach. Biorąc pod uwagę rosnącą inflację i przyjazne stanowisko nowego rządu, można się spodziewać, że liczba ta będzie rosła”, czytamy w informacji.
(oprac. km)
Więcej na temat kryptowalut:
- Binance przyznaje się do prania brudnych pieniędzy. Ogromne kary na firmę i prezesa
- Podatek od energii dla AI i kryptowalut? Ekonomiści MFW mają nowy pomysł jak zmniejszyć emisje CO2
- Polacy chcą uporządkowania rynku kryptowalut. „Branża potrzebuje tych regulacji”
- Korea Północna oskarżona o pranie pieniędzy. Chodzi o kradzież z giełdy kryptowalut