{"vars":{{"pageTitle":"Budowa startupu to duże wyzwanie. Przedstawiciel banku radzi, jak szukać finansowania [WIDEO]","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["impact","news"],"pageAttributes":["dofinansowanie","finansowanie","impact","impact-2024","impact24","mecenas","najnowsze","przedsiebiorcy","santander","santander-bank-polska","start-upy","startup","startupy","wywiad"],"pagePostAuthor":"Kamila Wajszczuk","pagePostDate":"21 maja 2024","pagePostDateYear":"2024","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"21","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":710061}} }
300Gospodarka.pl

Budowa startupu to duże wyzwanie. Przedstawiciel banku radzi, jak szukać finansowania [WIDEO]

Założyciele startupów, którzy przeprowadzili je przez pierwszy etap działalności, zasługują na medal, uważa Piotr Bodył-Szymala z Santander Bank Polska. Podpowiada, jak mogą oni uniknąć poważnych błędów i na co powinni zwracać uwagę, szukając finansowania.

Polski rynek finansowania dostępnego dla startupów jest niewielki, mówi mecenas Piotr Bodył Szymala. To tylko jedna z trudności, jaką napotykają założyciele firm, szukając środków na ich rozwój.

Wszyscy powinniśmy składać się na bonusy i medale dla tych, którzy postanawiają rozpoczynać działalność i budować startupy – mówi Piotr Bodył-Szymala w rozmowie z 300Gospodarką.


Czytaj też: Najlepsze miasta w Europie dla start-upów. Warszawa w pierwszej dziesiątce


Choć wykazują się oni przedsiębiorczością i odwagą, to popełniają też błędy. Na przykład rozsyłając identyczne aplikacje o środki do wielu instytucji. Albo zakładając, że instytucje finansujące podzielają emocje, które towarzyszą tworzeniu nowej, innowacyjnej firmy.

Mec. Piotr Bodył-Szymala ma dla przedsiębiorców kilka rad. Podpowiada, kiedy najlepiej rozejrzeć się za finansowaniem. Ale zwraca też uwagę na rolę dobrego zespołu w firmie.

Rozmowa odbyła się podczas kongresu Impact’24, który odbył się w Poznaniu w dniach 15-16 maja.

Polecamy też inne wywiady z kongresu: