{"vars":{{"pageTitle":"Indie i Japonia kontynuują program misji na Księżyc pomimo pandemii","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["badania","badania-kosmosu","indie","japonia","kosmos","ksiezyc","przemysl","przemysl-kosmiczny","technologie"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"26 czerwca 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"06","pagePostDateDay":"26","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":57623}} }
300Gospodarka.pl

Indie i Japonia kontynuują program misji na Księżyc pomimo pandemii

Mimo pandemii koronawirusa, Indie i Japonia kontynuują pracę nad wspólną misją na Księżyc. CelemLunar Polar Exploration jest umieszczenie lądownika i łazika na powierzchni Księżyca. Japońska agencja kosmiczna JAXA właśnie ujawniła szczegóły operacji, pisze Times od India.

Według informacji przekazanych przez japońską agencję, misja zostanie uruchomiona po 2023 roku. Za budowę lądownika i łazika ma być odpowiedzialna JAXA, podczas gdy strona indyjska pracować będzie nad skonstruowaniem systemu, który umożliwi samo lądowanie na Srebrnym Globie.

Start misji odbędzie się prawdopodobnie na terytorium Japonii, a rakietę nośną niezbędną do wyniesienia urządzeń badawczych poza atmosferę Ziemi, dostarczy firma Mitsubishi Heavy Industries.

Celem wspólnej misji JAXA i ISRO (z ang. Indian Space Research Organisation – Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych) jest zbadanie ewentualnych źródeł wody na księżycowym biegunie.

„Analiza dotychczasowych danych sugeruje istnienie źródeł wody w regionach polarnych Księżyca. JAXA pracuje wspólnie z ISRO nad rozpoczęciem misji, która pozwoli na ich zbadanie ilości i stanu skupienia dostępnej wody oraz określenie możliwości wykorzystania tych źródeł przy eksploracji kosmosu w przyszłości” – napisała w komunikacie JAXA.


Czytaj także: Udany test pociągu magnetycznego w Szanghaju. Jego prędkość maksymalna to 600 km/h