{"vars":{{"pageTitle":"Inwestorzy dofinansowali Revolut. Fintech jest wyceniany już na 33 mld dolarów","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["bankowosc","bankowosc-mobilna","finanse","fintech","gielda","inwestorzy","inwestycje","nowe-technologie","platnosci-mobilne","revolut","softbank-vision-fund","startup","startupy","technologie","tiger-global-management"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"15 lipca 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"07","pagePostDateDay":"15","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":162204}} }
300Gospodarka.pl

Inwestorzy dofinansowali Revolut. Fintech jest wyceniany już na 33 mld dolarów

Revolut, londyński startup technologiczno-finansowy, pozyskał kolejne 800 milionów dolarów finansowania od inwestorów. Wycena firmy to dziś 33 mld dolarów.

Revolut, z którego aplikacji korzysta 16 milionów klientów na świecie, w tym około 1 mln w Polsce, pozyskał od inwestorów w nowej rundzie finansowania 800 milionów dolarów (seria E).

Wraz z nową rundą finansowania, wśród inwestorów firmy pojawiły się dwa nowe fundusze, SoftBank Vision Fund 2 (“SoftBank”) oraz Tiger Global Management.

SoftBank Vision Fund to założony w 2017 roku fundusz venture capital (czyli fundusz wysokiego ryzyka inwestujący w startupy), będący częścią Grupy SoftBank. Z kapitałem przekraczającym 100 miliardów dolarów jest największym na świecie funduszem inwestycyjnym skoncentrowanym na technologiach.

Na co Revolut przeznaczy zainwestowaną sumę?

Inwestycja ma pozwolić Revolutowi, na realizację planów rozwoju, w szczególności w zakresie innowacji produktowych. Celem ma być dostarczenie usług finansowych, od zarządzania oszczędnościami i ochroną ubezpieczeniową, szybkie przelewy międzynarodowe, po szersze udostępnienie usług inwestycyjnych i majątkowych.

Nowe finansowanie ma wesprzeć też ekspansję Revolut w Stanach Zjednoczonych, wejście do Indii i na kolejne rynki międzynarodowe.

Ambitne plany Revoluta

“Chcemy oferować klientom usługi, które są 10 razy bardziej wartościowe oraz 10 razy bardziej przyjazne i bezpieczne, niż inne usługi dostępne na rynku. Tworzymy w jednym miejscu szeroką ofertę produktów, gdzie każdy znajdzie usługę jakiej w danym momencie potrzebuje. Serwis będzie coraz bardziej spersonalizowany, sugerujący trafne rozwiązania, w niskiej i przejrzystej cenie. Wchodzimy na nowe rynki i liczymy na dalsze wsparcie klientów w przekazywaniu informacji o Revolut” – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Revolut powstał w 2015 roku jako usługa do wymiany walut. Dziś oferuje m.in. bezprowizyjny handel akcjami, ekspozycję na kryptowaluty, darowizny, sejfy Vault, funkcje do analizy i kontroli wydatków i konta dla firm.

W Polsce Revolut obsługuje ponad 1 mln klientów indywidualnych.

Import rośnie szybciej niż eksport po raz pierwszy od kwietnia 2020. Eksportujemy coraz więcej baterii samochodowych