{"vars":{{"pageTitle":"Klarna, największy fintech w Europie, oficjalnie startuje w Polsce. Pierwszym partnerem H&M","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["fintech","klarna","nowe-technologie","platnosci-mobilne","platnosci-odroczone","sebastian-siemiatkowski","startupy"],"pagePostAuthor":"Amelia Suchcicka","pagePostDate":"18 sierpnia 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"08","pagePostDateDay":"18","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":176932}} }
300Gospodarka.pl

Klarna, największy fintech w Europie, oficjalnie startuje w Polsce. Pierwszym partnerem H&M

Sebastian Siemiątkowski, założyciel szwedzkiej Klarny, po miesiącach testów ogłosił oficjalny start usługi “zapłać za 30 dni” w Polsce.

Do tej pory w Polsce Klarna działała na zasadzie pośredniczenia w płatnościach internetowych. Firma była dostarczycielem usługi natychmiastowych przelewów dla wielu sklepów internetowych, przy których klient jest przenoszony na stronę swojego banku, żeby zalogować się i potwierdzić płatność.

Teraz usługi Klarny w Polsce oficjalnie poszerzają się: nowa polskojęzyczna aplikacja Klarny będzie pozwala na odroczenie o 30 dni płatności za zakupy internetowe lub podzielenie ich na kilka rat.

Z warunkami usługi „Zapłać za 30 dni” można zapoznać się na stronie Klarny. Odroczenie płatności o 30 dni ma odbywać się bez kosztów dla klientów, natomiast koszt dla sklepu ma wynieść 50 groszy plus 2,99 proc. wartości transakcji za każdy zakup.

Klarna będzie przeprowadzać szybką ocenę wiarygodności kredytowej klienta zanim przyzna mu możliwość robienia zakupów na kredyt.

Jak informował portal cashless.pl, pierwsze sklepy w Polsce już od czerwca prowadziły testy rozwiązania „Zapłać za 30 dni” Klarny.

Klarna poinformowała, że jej pierwszym partnerem na polskim rynku jest H&M, największa szwedzka i jedna z największych w Europie firm odzieżowych. Rusza także polskojęzyczna aplikacja Klarny.

To nie przypadek: Klarna widzi największy potencjał właśnie w klientach sklepów odzieżowych, dając im możliwość przymierzenia ubrań w domu i ewentualnego zwrotu bez czekania na zwrot pieniędzy.

Szwedzka firma, polskie korzenie

Klarna to obecnie jeden z najlepiej wycenianych start-upów finansowych w Europie. Założył ją Sebastian Siemiątkowski, Polak z pochodzenia, który wychował się w Szwecji.

Firma ma dziś 90 mln użytkowników na całym świecie i 2 miliony transakcji dziennie. Ma też 250 tys. globalnych partnerów handlowych.

Na dzisiejszym otwarciu w Warszawie Sebastian Siemiątkowski powiedział, że jest dumny i bardzo się cieszy poszerzenia oferty w Polsce.

”Jestem zachwycony, że mogę osobiście rozpocząć ekspansję Klarny w Polsce. Naszym celem jest umożliwienie polskim konsumentom robienia zakupów, płatności i bankowania w bardziej inteligenty sposób, który naprawdę pasuje do ich sposobu życia. To dla mnie szczególna premiera, z racji na moje polskie korzenie”  – powiedział dziennikarzom założyciel Klarny.

”Zaczynamy z naszym długoterminowym partnerem H&M, ale naszym zobowiązaniem jest być partnerem do wzrostu dla wszystkich polskich sprzedawców, dużych i małych, i wspólnie pracować nad budowaniem lojalnej społeczności klientów wokół ich marek” – dodał Siemiątkowski.

Czytaj więcej o Klarnie: