{"vars":{{"pageTitle":"Jak nam idzie epidemia? PKO BP pokazał 6 wykresów z najnowszymi danymi o koronawirusie w Polsce","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news","wykres-dnia"],"pageAttributes":["francja","hiszpania","koronawirus","main","pandemia","pko-bp","usa","zdrowie"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"25 sierpnia 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"08","pagePostDateDay":"25","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":60747}} }
300Gospodarka.pl

Jak nam idzie epidemia? PKO BP pokazał 6 wykresów z najnowszymi danymi o koronawirusie w Polsce

W piątek 21 sierpnia padł nowy rekord dziennych zakażeń koronawirusem w Polsce – wyniósł 903 osoby. Jak wyglądają inne dane dotyczące pandemii?

Dane o sytuacji epidemicznej w Polsce zebrał bank PKO BP, opierając się na informacjach firmy Macroband, Ministerstwa Zdrowia oraz własnych.

1. Liczba chorych, osób wyzdrowiałych oraz zgonów.

2. Dzienny przyrost zakażeń w wybranych krajach – jak widać, najgorzej sytuacja wygląda obecnie w Hiszpanii, podczas gdy w USA w końcu wydaje się uspokajać, choć liczba chorych wciąż jest ogromna (kraje europejskie mają skalę po lewej stronie, a USA po prawej stronie wykresu).

3. Tu z kolei widzimy dzienny przyrost zakażeń w Polsce oraz wykres całkowitej liczby zdiagnozowanych przypadków.

4. Odsetek pozytywnych wyników testów w Polsce utrzymuje się na poziomie około 3 proc.

5. Śmiertelność Covid-19 w Polsce utrzymuje się na poziomie zbliżonym do Niemiec i USA. Dużo wyższy jest on we Francji i we Włoszech.

6. Liczba osób hospitalizowanych od około połowy lipca ponownie rośnie.


Czytaj też: Francja i Hiszpania głównymi ośrodkami zakażeń koronawirusem w Europie