{"vars":{{"pageTitle":"Oto mapa, którą premier poleca do śniadania. Polska "zieloną wyspą" zatrudnienia","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["mateusz-morawiecki","pandemia","praca","unia-europejska","zatrudnienie"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"10 grudnia 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"12","pagePostDateDay":"10","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":72840}} }
300Gospodarka.pl

Oto mapa, którą premier poleca do śniadania. Polska „zieloną wyspą” zatrudnienia

Polska jako jeden z dwóch krajów UE zanotowała wzrost zatrudnienia w trzecim kwartale 2020 w porównaniu do ubiegłego roku.

Wzrost zatrudnienia w Polsce w trzecim kwartale 2020 wyniósł 0,5 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku. Drugim krajem była Malta, gdzie zatrudnienie wzrosło o 2,4 proc.

Wszystkie pozostałe kraje UE zanotowały spadek zatrudnienia rok do roku. Najgorsza sytuacja była w Hiszpanii, gdzie zatrudnienie spadło o 5 proc.

Premier Mateusz Morawiecki chwalił się tym zestawieniem dziennikarzom w drodze na szczyt unijny w Brukseli.

W czwartek i piątek odbywa się tam szczyt Rady Europejskiej – czyli spotkanie szefów rządów państw członkowskich – podczas którego państwa spróbują zawrzeć kompromis dotyczący unijnego budżetu na kolejne 7 lat i Pakietu Odbudowy po Covid-19.

Jak podają źródła unijne, Polska i Węgry wstępnie zaakceptowały propozycję budżetu unijnego. Teraz czekają na zatwierdzenie nowego kompromisu przez Holandię i inne sceptyczne państwa. Tłumaczymy, o co chodzi w całym procesie.

Każdy będzie mówić, że wygrał. Tłumaczymy, na czym ma polegać kompromis ws. budżetu UE