{"vars":{{"pageTitle":"Revolut uruchomił bank na Litwie. Czy zdecyduje się na to także w Polsce?","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["banki","bankowosc","finanse","fintech","litwa","polska","revolut","sektor-bankowy","startup","startupy","uslugi-finansowe"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"4 maja 2020","pagePostDateYear":"2020","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"04","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":52537}} }
300Gospodarka.pl

Revolut uruchomił bank na Litwie. Czy zdecyduje się na to także w Polsce?

Revolut, globalna platforma usług finansowych, otworzył dziś oficjalnie bank na Litwie, dzięki czemu litewscy klienci firmy będą mogli deponować swoje wynagrodzenie na kontach bankowych zabezpieczonych przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów.

Jak czytamy w komunikacie prasowym firmy, klienci na Litwie będą mogli dokonać stosownych zmian swojego konta w ciągu zaledwie kilku minut i przejść z licencji pieniądza elektronicznego (e-money) na licencję bankową.

Operacja nie jest jednak obowiązkowa, więc klienci będą mogli także pozostać przy starej licencji (e-money).

Revolut otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) w 2018 roku. Od tego czasu fintech pracował nad stworzeniem od podstaw nowego europejskiego podmiotu bankowego.

Litewska licencja uprawnia firmę do otwarcia banków na terenie całej Unii Europejskiej – fintech już zapowiada, że do końca roku będzie z otrzymanej licencji bankowej korzystał także w innych krajach regionu, w tym w Polsce.

Revolut to pochodzący z Wielkiej Brytanii fintech, czyli startup działający w sektorze finansowym, który został założony w 2015 roku. Konsumenci mogą z niego korzystać za pomocą konta opartego na aplikacji.

W Polsce Revolut otworzył swoje biuro w 2018 roku. Od tego czasu firma zdobyła na naszym rynku już niemal 1 mln klientów.

Czytaj także:

>>> Kto zarabia na epidemii? Revolut dzieli się danymi zakupowymi Polaków

>>> Revolut zdobył pół miliarda dolarów finansowania. Firma jest już wyceniana na 5,5 mld