Revolut uzyskał finansowanie w wysokości 500 milionów dolarów w serii D i wycenę na poziomie 5,5 miliarda dolarów, stając się tym samym jedną z najwyżej wycenianych firm fintech na świecie.

Z usług Revolut, platformy usług finansowych, korzysta już 10 mln klientów. Firma ogłosiła, że pozyskała 500 mln dolarów finansowania w serii D, co oznacza, że spółka pozyskała do tej pory na swój rozwój w sumie 836 milionów dolarów.

Liderem nowej rundy finansowania był amerykański fundusz inwestycyjny TCV, brało w niej również udział wielu dotychczasowych inwestorów. Dzięki nowej wycenie na poziomie 5,5 miliarda dolarów Revolut stał się jedną z najwyżej wycenianych spółek z branży fintech na świecie.

W 2019 roku Revolut zwiększył liczbę klientów o 169 proc., dzienną liczbę użytkowników korzystających z aplikacji o 380 proc., a w roku 2018 przychody wzrosły o 354 proc.

Pozyskany kapitał firma zamierza przeznaczyć na dalszą poprawę doświadczeń klienta (customer experience) oraz na wzmocnienie oferty usług i produktów Revolut dla klientów indywidualnych i dla firm, na rynkach gdzie firma już dziś jest obecna. W szczególności na produkty, które zachęcą klientów do korzystania z aplikacji na co dzień. Fintech planuje uruchomienie pożyczek dla firm i klientów indywidualnych, wyjście z ofertą oprocentowanych kont oszczędnościowych poza Wielką Brytanię, poprawę jakości wsparcia i obsługi klienta, a także rozwinięcie działalności bankowej w Europie.

Revolut planuje też zwiększać wartość i użyteczność planów Premium i Metal, które potwierdziły, że są dla biznesu ważnym źródłem przychodów. W 2019 roku przychody z tego tytułu wzrosły o 154 proc.

Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników i planuje intensywnie zwiększać zatrudnienie w wielu lokalizacjach.

>>> Polecamy: 5 tys. klientów Revolut z Polski zainwestowało w amerykańską giełdę. Najpopularniejsze akcje Apple i Tesli