{"vars":{{"pageTitle":"Solaris dostarczy do Rzymu i okolic do 300 nowych autobusów InterUrbino","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["hiszpania","polska","przemysl-motoryzacyjny","rzym","solaris","transport","transport-publiczny","wlochy"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"1 sierpnia 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"08","pagePostDateDay":"01","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":15999}} }
300Gospodarka.pl

Solaris dostarczy do Rzymu i okolic do 300 nowych autobusów InterUrbino

Solaris podpisał z włoską firmą Cotral odpowiedzialną za usługi transportu regionalnego kontrakt na dostarczenie maksymalnie do 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino.

To nie pierwszy raz, gdy Solaris dostarcza swoje pojazdy włoskiemu przedsiębiorstwu – w 2016 roku Cotral zamówił łącznie 360 autobusów od polskiego producenta.

Wartość kontraktu, obejmującego także 10-letnią obsługę serwisową, wynosi 117 mln euro.

Pierwsze autobusy InterUrbino trafią do Włoch jeszcze w 2019 roku i będą obsługiwać trasy pomiędzy miejscowościami leżącymi w Prowincji Rzymskiej i całym regionie Lacjum.

Solaris dotychczas sprzedał już ponad 400 autobusów modelu InterUrbino we Włoszech, a w sumie po drogach Półwyspu Apenińskiego jeździ już niespełna 1 tys. pojazdów produkowanych przez tego producenta, w tym trolejbusy i autobusy elektryczne.

Nowy kontrakt to jedno z największych zamówień w historii Solarisa – inne rekordowo duże zamówienia pochodziły z Aten (na 320 pojazdów), Berlina (260), czy Dubaju (225).

Niedawno informowaliśmy o podpisaniu przez firmę kontraktu na dostarczenie 250 elektrycznych autobusów do Mediolanu – jest to największa umowa na dostarczenie tego typu pojazdów w Europie.

Oprócz tego, Solaris wygrał także ostatnio przetarg na dostawę 90 autobusów elektrycznych do Berlina, oraz 130 do Warszawy.

Po wypełnieniu całego kontraktu po Rzymie i okolicach będzie jeździć już nawet 660 autobusów modelu InterUrbino.

>>> Energia słoneczna przekształca rynek energii w Australii

>>> Koniunktura w przemyśle najgorsza od 6 lat. „Pancerny czołg, jakim był polski sektor przemysłowy, jedzie na oparach”