{"vars":{{"pageTitle":"Stanford nad Wisłą po raz trzeci","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["material-partnera","news"],"pageAttributes":["abraham-stern","edukacja-menedzerow","fundacja-im-abrahama-jakuba-sterna","najnowsze","stern-leadership-academy","trojmorze","uniwersytet-stanforda"],"pagePostAuthor":"Sławomir Kowalski","pagePostDate":"9 listopada 2023","pagePostDateYear":"2023","pagePostDateMonth":"11","pagePostDateDay":"09","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":623592}} }
300Gospodarka.pl

Stanford nad Wisłą po raz trzeci

Fundacja im. Abrahama Jakuba Sterna wraz ze Stanford Graduate School of Business Executive Education, uruchamia nabór do kolejnej edycji Stern Leadership Academy (SLA) – autorskiego programu rozwoju menedżerskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada br., na stronie Fundacji Sterna.

Po raz trzeci Stanford‌ ‌Graduate‌ ‌School‌ ‌of‌ ‌Business‌ ‌Executive‌ ‌Education – jeden z najważniejszych ośrodków ‌typu‌ ‌executive‌ ‌education‌ ‌na‌ ‌świecie, podejmuje współpracę z polską Fundacją im. Abrahama Jakuba Sterna i uruchamia program kształcenia kadry kierowniczej z Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w styczniu 2024 w Pradze, po nim nastąpi szesnastotygodniowy program rozwoju umiejętności menedżerskich online, zakończony sesją podsumowującą w Palo Alto, w Kalifornii. 

Liderzy przyszłości 

Od kandydatów oczekiwane jest co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe, bez względu na to, czy w szeroko rozumianym biznesie, w administracji publicznej, czy w organizacjach pozarządowych. 

Czekamy na zgłoszenia od tych menedżerów, którzy chcą przenieść swoją karierę i umiejętności przywódcze na wyższy poziom, którzy mają nie tylko doświadczenie, ale także żywą pasję do przewodzenia, innowacji i wprowadzania znaczących zmian w swoich organizacjach i poza nimi – mówi Michał Kamiński, Prezes Zarządu Fundacji im. Abrahama Jakuba Sterna – To wyjątkowa szansa, aby uczyć się od światowej klasy wykładowców, nawiązywać kontakty z podobnie myślącymi profesjonalistami i zdobywać praktyczne, najnowocześniejsze umiejętności„.  

Stanford dla wybranych

Dyrektorem programu jest prof. Jeffrey Pfeffer – światowej sławy ekspert od zachowań organizacyjnych, którego badania koncentrują się na wpływie środowiska pracy na zdrowie i dobrostan człowieka, władzy i przywództwie w organizacjach, zarządzaniu opartym na dowodach, luce wiedza-praktyka oraz na tym, jak myślenie “czas to pieniądz” wpływa na decyzje ludzi dotyczące spędzania czasu w sposób, który sprzyja nieszczęściu.

Wśród wykładowców Stern Leadership Academy są naukowcy ze Stanford Graduate School of Business, tacy jak profesor Maggie Neale – kierownik programu dla kobiet liderów, która w swej pracy naukowej bada m.in. aspekty składu zespołu i procesu grupowego, które zwiększają zdolność zespołów do dzielenia się informacjami niezbędnymi do uczenia się i rozwiązywania problemów, zarówno w bezpośrednich, jak i wirtualnych środowiskach zespołowych. 

Przywództwa, strategii i organizacji uczyć będzie profesor Bill Barnett, a profesor Charles O’Reilly poprowadzi wykłady z zarządzania.

Społeczność twórców zmian

W poprzednich edycjach Programu Stern Leadership Academy wzięło udział blisko 100 osób między innymi z Polski, Ukrainy, Słowacji, Łotwy czy z Litwy, które teraz tworzą wyjątkową, inspirującą społeczność liderów zmiany. W trzeciej edycji czeka dla chętnych 40 miejsc.

Kamila Kurkowska, uczestniczka ostatniej edycji SLA tak ocenia w nim swój udział: „Stern Leadership Academy było dla mnie doświadczeniem zmieniającym życie. Miałam możliwość wymiany opinii i myśli z ludźmi z zupełnie innego otoczenia, z zupełnie innych grup społecznych, z zupełnie innych grup naturalnych niż moja. Więc naprawdę gorąco polecam ten program dla osoby, która chce w jakiś sposób wpłynąć na nasze społeczeństwo”. 

Z kolei Jan Pawelec, wieloletni urzędnik służby cywilnej z ponad 12-letnim doświadczeniem w administracji publicznej, podkreśla znaczenie odkrywania tego co niewidoczne dla przeciętnego odbiorcy, w odnoszeniu sukcesów przez największe firmy na świecie.

Na inny aspekt wskazuje Olga Ivanova, absolwentka Stern Leadership Academy: „Mimo obecnych zawirowań na świecie, czasem trudnej, wspólnej historii, byliśmy w stanie znaleźć wiele powiązań między ludźmi z Polski, Litwy, Stanów Zjednoczonych, czy Ukrainy, co wpłynęło na zmianę mojego postrzegania na wiele rzeczy wokół mnie, w Europie i poza nią. Dzięki temu, dzięki tym wszystkim wykładom, warsztatom, seminariom mogłam dowiedzieć się, jak uczynić organizację dla której pracuję – lepszą, bardziej stabilną, bardziej zrównoważoną”. 

Organizatorem programu jest Fundacja im. Abrahama Jakuba Sterna, przy wsparciu strategicznym Fundacji Empiria i Wiedza, oraz pod honorowym patronatem Banku Gospodarstwa Krajowego.

Oprócz Stern Leadership Academy, Fundacja podejmuje edukacyjne inicjatywy na rzecz rozwoju społecznego, inspirując się biografią Abrahama Sterna – XVIII-wiecznego polskiego wynalazcy, społecznika i polimata. Działalność Fundacji ma na celu wspieranie między innymi współpracy polsko-amerykańskiej poprzez promowanie wspólnej historii polskich Żydów i Polaków, oraz ich wpływu na rozwój nauki, technologii i innowacji w Stanach Zjednoczonych. 

Więcej informacji o Stern Leadership Academy, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajduje się na stronie Fundacji, pod adresem: fundacjasterna.pl/sla-3

Więcej o Fundacji im. Abrahama Jakuba Sterna pisaliśmy tutaj: