{"vars":{{"pageTitle":"Powstanie nowa uczelnia, kształcąca ekspertów specjalnie do pracy w Ministerstwie Finansów","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["administracja-publiczna","gospodarka","krajowa-administracja-skarbowa","ministerstwo-finansow","skarb-panstwa","tadeusz-koscinski","uczelnie-wyzsze"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"9 czerwca 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"06","pagePostDateDay":"09","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":145638}} }
300Gospodarka.pl

Powstanie nowa uczelnia, kształcąca ekspertów specjalnie do pracy w Ministerstwie Finansów

W Polsce powstanie uczelnia kształcąca kadry resortu finansów. Pierwsi studenci rozpoczną naukę już w roku akademickim 2022/2023.

8 czerwca 2021 roku. minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisali list intencyjny w sprawie powołania uczelni kształcącej kadry resortu finansów.

Celem uczelni jest wsparcie wzrostu efektywności działania Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Szkoła ma rozwijać kompetencje przyszłych, ale też obecnych pracowników, także w zakresie komunikacji z z klientami.

Program dla studentów

Wykładowcami uczelni będą specjaliści oraz praktycy z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu prawa podatkowego. Uczelnia będzie kształcić w szeroko rozumianym zakresie skarbowości, oferując studia o profilu praktycznym i specjalistycznym.

Kształcenie w nowej uczelni ma mieć także wymiar praktyczny. Studenci będą odbywać praktyki zawodowe w jednostkach podległych ministrowi finansów, funduszy i polityki regionalnej. Uczelnia będzie też prowadzić badania z zakresu administracji skarbowej i analizy podatkowej oraz  działalność wydawniczą.

Administracja musi iść z duchem czasu

„Łączymy siły i wspólnie z resortem finansów działamy, by powstała nowoczesna uczelnia z szerokim programem nauczania, stawiająca przede wszystkim na jego wymiar praktyczny” – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„Stale dostosowujemy nasze działania i usługi do potrzeb obywateli tak aby, by były one nowoczesne, przyjazne i wygodne oraz wychodziły naprzeciw zmieniającym się trendom. Do tego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie naszych pracowników” – mówi minister finansów Tadeusz Kościński.

„Chcemy być administracją nowoczesną, stawiającą na cyfryzację, zapewniającą wysoką jakość obsługi naszych klientów. Niewątpliwie pomoże w tym utworzenie uczelni. Zależy nam na tym, by pracownicy KAS byli jeszcze bardziej kompetentni, świadomi, ale także pewni swojej wiedzy i umiejętności. Chcemy by mieli oni wszechstronne wykształcenie z zakresu prawa, administracji, nauk ekonomicznych i społecznych” – mówi zastępczyni szefa KAS Anna Chałupa.

Z perspektywy Chin Polska jest jak Paragwaj. Czy Polski Ład to zmieni? Wywiad z prof. Marcinem Piątkowskim

koś