{"vars":{{"pageTitle":"Wyniki tegorocznej edycji konkursu “Fair to Women”. Które firmy promują równe traktowanie na rynku pracy?","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["300women","fair-to-women","fundacja-vox-faminae","nierownosci-spoleczne","pwc","rownosc-plci","rownouprawnienie","rynek-pracy"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"26 maja 2022","pagePostDateYear":"2022","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"26","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":309561}} }
300Gospodarka.pl

Wyniki tegorocznej edycji konkursu “Fair to Women”. Które firmy promują równe traktowanie na rynku pracy?

Zakończyła się II edycja konkursu Fair to Women, promującego ideę równego traktowania kobiet i wyrównywania szans na polskim rynku pracy. Kapituła konkursu przyznała wyróżnienia 6 firmom, które tworzą najlepsze warunki pracy dla kobiet i angażują się w prokobiece inicjatywy. Patronem medialnym tego konkursu była redakcja 300Gospodarki.

Laureatami kolejnej edycji konkursu zostało 6 firm:

Konkurs miał charakter otwarty – firmy mogły same się do niego zgłaszać, a jury po analizie wybrało te, które najlepiej realizują ideę konkursu.

Z firmami, które zakwalifikowały się do drugiego etapu, przeprowadzone były pogłębione wywiady, sprawdzające kwestie takie jak: polityka równego wynagradzania kobiet i mężczyzn, wsparcie dla osób powracających z urlopów macierzyńskich i wychowawczych, działania wyrównujące szanse rozwojowe czy przynależność do organizacji wspierających kobiety na rynku pracy.

Organizatorem konkursu “Fair to Women” jest Fundacja Vox Feminae, partnerem merytorycznym PwC Polska, a partnerem ABSL. Natomiast w skład kapituły, która wybrała tegorocznych laureatów, weszli:

Jak zarządzają kobiety i czym się różnią prezeski od prezesów? Polski think tank to zbadał