{"vars":{{"pageTitle":"Zawirowania wokół wyborów do Rady Polityki Pieniężnej. Kolejna kandydatka rezygnuje","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news"],"pageAttributes":["gabriela-maslowska","nbp","polityka-pieniezna","rada-polityki-pienieznej","rpp","sejm"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"9 lutego 2022","pagePostDateYear":"2022","pagePostDateMonth":"02","pagePostDateDay":"09","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":260131}} }
300Gospodarka.pl

Zawirowania wokół wyborów do Rady Polityki Pieniężnej. Kolejna kandydatka rezygnuje

Gabriela Masłowska, posłanka PiS, zrezygnowała z kandydowania do Rady Polityki Pieniężnej – podała Polska Agencja Prasowa.

Masłowska miała wejść do RPP razem z Wiesławem Janczykiem, innym posłem PiS. Oboje zostali zgłoszeni przez posiadającą w Sejmie Zjednoczoną Prawicę i uzyskali już pozytywną rekomendację sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Jednak kandydatka do Rady 9 lutego w środę złożyła rezygnację, informuje PAP.

Wcześniej z kandydowania do RPP zrezygnowała Elżbieta Ostrowska, którą również zgłaszało PiS i także miała poparcie sejmowej komisji.

Głosowanie nad kandydaturami Wiesława Janczyka i Jakuba Borowskiego, zgłoszonego przez opozycję, ma się odbyć w Sejmie jeszcze w środę. Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole Bank Polska i wykładowca Szkoły Głównej Handlowej ma mniejsze szanse na wybór ma, nie uzyskał on pozytywnej rekomendacji Komisji Finansów Publicznych.

9 lutego br. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Sejm – Grażyny Ancyparowicz i Eryka Łona. 30 marca br. kończy się kadencja trzeciego z członków RPP powołanych przez Izbę – Jerzego Żyżyńskiego.

Komisja Finansów Publicznych nie zarekomenduje Sejmowi wyboru Jakuba Borowskiego do RPP