{"vars":{{"pageTitle":"Wodór – paliwo przyszłości czy teraźniejszości? Rozmowy 300Gospodarki na Impact’21","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["wywiady"],"pageAttributes":["impact","impact21","marcin-parchomiuk","siec-badawcza-lukasiewicz","wideo-rozmowy"],"pagePostAuthor":"Emilia Derewienko","pagePostDate":"23 listopada 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"11","pagePostDateDay":"23","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":221332}} }
300Gospodarka.pl

Wodór – paliwo przyszłości czy teraźniejszości? Rozmowy 300Gospodarki na Impact’21

W cyklu wideo rozmów, które nasza redakcja nagrała podczas konferencji Impact’21 pytaliśmy gości wydarzenia z czym przyjechali do Poznania i do jakich refleksji skłoniły ich wysłuchane wystąpienia.

W tym odcinku gościem Emilii Derewienko jest Marcin Parchomiuk z Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Czy wodór jest paliwem przyszłości? Nasz gość wyjaśnił, że wodór już w tym momencie może nam zastąpić paliwa konwencjonalne. „Staramy się bardzo mocno zwracać uwagę jak wykorzystać tę szansę z punktu widzenia wodoru, ale i barier, które muszą zostać pokonane„, mówił.

Jesteśmy bardzo mocnym potentatem jeśli chodzi o produkcję wodoru – trzeci w Europie, a na świecie na pozycji piątej” – powiedział Marcin Parchomiuk, podkreślając, że Polska powinna starać się tę szansę wykorzystać. Dodał, że chodzi o wodór, pochodzący z paliw konwencjonalnych jak gaz, ropa czy węgiel.

Rozmawialiśmy też o innych technologiach, które powinniśmy wspierać, aby transport był niskoemisyjny. Zapraszamy do obejrzenia całości rozmowy.