{"vars":{{"pageTitle":"Najdroższe miasta na świecie? Singapur na pierwszym miejscu w rankingu","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news","przeglad-prasy"],"pageAttributes":["genewa","koszty-zycia","miasta","najnowsze","przeglad-prasy","reuters","singapur","wzrost-cen","zurych"],"pagePostAuthor":"Magdalena Borodziewicz","pagePostDate":"1 grudnia 2023","pagePostDateYear":"2023","pagePostDateMonth":"12","pagePostDateDay":"01","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":635329}} }
300Gospodarka.pl

Najdroższe miasta na świecie. Singapur na pierwszym miejscu w rankingu

Wśród najdroższych miast na świecie znalazły się Singapur, Zurych i Genewa, dalej Nowy Jork, Hongkong i Los Angeles, podała Economist Intelligence Unit (EIU). Jak dodano, globalny kryzys kosztów życia jeszcze się nie skończył.

Jak czytamy w Reuters, ceny ponad 200 powszechnie używanych towarów i usług wzrosły średnio o 7,4 proc. rok do roku. Choć rekordowy zeszłoroczny wzrost o 8,1 proc. jest już za nami, to tendencja wzrostu jest wciąż znacznie większa niż w latach 2017–2021, stwierdzono w raporcie EIU.


Czytaj także: Najdroższe mieszkania? Nie w stolicy. Za domy w tych miejscowościach zapłacisz więcej


Najdroższym miastem po raz kolejny okazał się Singapur ze względu na najwyższe na świecie ceny transportu oraz drogie sklepy z odzieżą, artykułami spożywczymi i alkoholem. W Zurychu wysokie koszty życia warunkowane są przez silnego franka szwajcarskiego oraz ceny artykułów spożywczych, artykułów gospodarstwa domowego i rekreacji.


Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami subskrybując nasz codzienny newsletter 300Sekund! Obserwuj nas również w Wiadomościach Google.


Według raportu ceny wciąż najwolniej rosną w Azji. Chińskie miasta, w tym Pekin, mocno spadły w tym roku w rankingach, podobnie jak japońskie Tokio i Osaka, podaje Reuters.

Polecamy: