{"vars":{{"pageTitle":"110 firm i instytucji będzie używać systemu IT krakowskiego Comarchu do obsługi PPK","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["live","news"],"pageAttributes":["comarch","emerytury","gielda","it","ppk","pracownicze-plany-kapitalowe"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"6 sierpnia 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"08","pagePostDateDay":"06","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":16327}} }
300Gospodarka.pl

110 firm i instytucji będzie używać systemu IT krakowskiego Comarchu do obsługi PPK

Ponad 110 firm i instytucji zdecydowało się na wdrożenie systemu informatycznego Comarchu do obsługi PPK – podała krakowska firma.

Wśród nich są m.in. Blachotrapez oraz klasztor OO Paulinów na Jasnej Górze.

Aplikacja Comarch PPK jest zintegrowana z modułami kadrowo-płacowymi rozwiązań Comarch ERP, ale współpracuje również z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może działać także samodzielnie.

W ostatnich miesiącach firma podpisała umowę z Avivą i AXA na integrację systemu informatycznego do obsługi procesów związanych z zarządzaniem funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych z aplikacją Comarch PPK.

Oznacza to, że usługa będzie zautomatyzowana w firmach, które zlecą prowadzenie PPK do Aviva oraz jednocześnie korzystają z systemów Comarch HR i Comarch PPK.

PPK ruszyły 1 lipca tego roku wraz z wejściem w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Na początek nowe przepisy objęły duże firmy zatrudniające ponad 250 osób. 1 stycznia 2020 r., PPK będą musiały wprowadzić firmy, w których pracuje więcej niż 50 osób, a 1 lipca pracodawcy zatrudniający powyżej 20 pracowników. Pozostałe przedsiębiorstwa oraz instytucje państwowe dołączą do systemu 1 stycznia 2021 roku.

Czytaj też:

>>> Rezygnacja z PPK: czy warto się wypisać, czy zostać w nowym programie emerytalnym?

>>> Raport: Pracownicy nie chcą brać udziału w PPK, bo boją się powtórki z reformy OFE