{"vars":{{"pageTitle":"CCC jako pierwsza polska spółka odzieżowa podpisała Kartę Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["300klimat","news"],"pageAttributes":["adidas-ag","branza-obuwnicza","branza-odziezowa","burberry","ccc","chanel","esprit","hm-group","hugo-boss-ag","karta-dzialan-przemyslu-modowego-na-rzecz-klimatu","kering-group","nike","onz","przemysl-odziezowy","puma-s-e","ralph-lauren","tchibo","tom-tailor"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"28 maja 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"05","pagePostDateDay":"28","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":139892}} }
300Gospodarka.pl

CCC jako pierwsza polska spółka odzieżowa podpisała Kartę Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu

CCC jest pierwszą polską marka modową, która przystąpiła do inicjatywy ONZ jaką jest Karta Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu.

Podpisanie Karty jest równoznaczne z dążeniem przez spółkę CCC do neutralności klimatycznej i ujawnianiem postępów w tym kierunku. Wyznaczone w programie cele są już uwzględnione w aktywnościach i planach rozwoju. Spółka deklaruje minimalizowanie wpływu swojej działalności na środowisko.

Czym jest Karta Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu?

Karta Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu (Fashion Industry Charter for Climate Action) zakłada 16 celów klimatycznych. W ich ramach podpisujący kartę zobowiązują do ograniczania emisji w całym swoim łańcuchu wartości, w tym emisji w ramach własnych organizacji jak i wykraczających poza nią.

Inicjatywa powstała w ramach programu klimatycznego ONZ. Jest to porozumienie wypracowane podczas szczytu COP 24 w Katowicach.

 

Jakie są cele Karty Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu?

Wśród głównych zobowiązań Karty znajduje się dążenie do ograniczenia globalnego wzrostu temperatur do poziomu nie przekraczającego 1,5 stopnia, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 30 proc. do 2030 roku oraz osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku.

Jakie firmy przystąpiły do inicjatywy ONZ?

Zobowiązanie podpisało już ponad 100 międzynarodowych firm. Wśród nich znajdują się odzieżowe giganty, m. in. Adidas, Burberry, CHANEL, Esprit, H&M, Hugo Boss, Inditex, Kering Group, Nike, PUMA, Ralph Lauren, Tchibo i TOM TAILOR.

CCC S.A. jest polską spółką obuwniczą działającą głównie na terenie Unii Europejskiej. Sprzedaż Grupy CCC prowadzona jest poprzez salony obuwnicze i sklepy online. Grupa posiada ponad 1200 salonów.

Jak polskie firmy pozbędą się węgla? Resort przedstawił plan nacjonalizacji problematycznych aktywów