{"vars":{{"pageTitle":"Gdy strategia ustępuje miejsca potrzebom doraźnym - główne wady Krajowego Planu Odbudowy [PODCAST]","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["wywiady"],"pageAttributes":["crido","dotacje-ue","gospodarka","gospodarka-na-nowo","krajowy-plan-odbudowy","pandemia","podcast","wywiady"],"pagePostAuthor":"Hubert Bigdowski","pagePostDate":"25 marca 2021","pagePostDateYear":"2021","pagePostDateMonth":"03","pagePostDateDay":"25","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":108204}} }
300Gospodarka.pl

Gdy strategia ustępuje miejsca potrzebom doraźnym – główne wady Krajowego Planu Odbudowy [PODCAST]

W cyklu video podcastów 300Gospodarki i Impactu co tydzień zapraszamy ekonomistów, polityków i ekspertów, aby tłumaczyli nam, jak będzie wyglądać „Gospodarka na Nowo”.

Gościem 60. odcinka podcastu był Łukasz Kościjańczuk, partner w Crido.

Rozmawialiśmy o Krajowym Planie Odbudowy – czym jest, co się w nim znajduje i – przede wszystkim – czego brakuje aby mógł spełnić postawiony cel, jakim jest odbudowa polskiej gospodarki, rozwój cyfryzacji i zielonych technologii oraz wzrost poziomu życia Polaków.

Dlaczego KPO dyskryminuje większe miasta, a zwłaszcza Warszawę? Dlaczego na konsultacje społeczne przeznaczono zaledwie miesiąc? Jakie są gwarancje, że dotacje przewidziane w ramach planu trafią do sektora prywatnego, a nie zostana wchłonięte przez sektor publiczny?

Czy Krajowy Plan Odbudowy to faktycznie przedsięwzięcie strategiczne czy może dodatkowy zastrzyk pieniędzy na zaspokojenie bieżących potrzeb funkcjonowania państwa?

Między innymi na te pytania poszukiwaliśmy wraz z naszym gościem odpowiedzi.

Odcinek został nagrany w siedzibie CRIDO w budynku Generation Park Z w Warszawie.

Naszych podcastów można również słuchać na Spotify, Apple Podcasts, Podchaser, Deezer, Soundcloud i buzzsprout.