{"vars":{{"pageTitle":"Siemens Gamesa Renewable Energy zawarł “zrównoważone” kontrakty hedgingowe z BNP Paribas","pagePostType":"post","pagePostType2":"single-post","pageCategory":["news","przeglad-prasy"],"pageAttributes":["banki","bankowosc","bnp-paribas","ekologia","energia-odnawialna","energia-wiatrowa","hedging","instrumenty-pochodne","odnawialne-zrodla-energii","oze","sektor-bankowy","siemens-gamesa"],"pagePostAuthor":"Zespół 300Gospodarki","pagePostDate":"31 października 2019","pagePostDateYear":"2019","pagePostDateMonth":"10","pagePostDateDay":"31","postCountOnPage":1,"postCountTotal":1,"postID":23981}} }
300Gospodarka.pl

Siemens Gamesa Renewable Energy zawarł “zrównoważone” kontrakty hedgingowe z BNP Paribas

Siemens Gamesa Renewable Energy zawarła kontrakty hedgingowe z francuskim bankiem BNP Paribas, a zostały one przeprowadzone za pośrednictwem nowej platformy instrumentów pochodnych banku, której idea koresponduje z celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, donosi Renewable Energy Magazine.

Instrumenty pochodne są wykorzystywane nie tylko do zabezpieczania ekspozycji walutowej związanej ze sprzedażą turbin wiatrowych na Tajwanie, ale również mają wpływ na cele ONZ związane z „działaniami na rzecz klimatu” oraz „przystępną i czystą energią”.

Siemens Gamesa nie ustaje w dokładaniu “zrównoważonych” elementów do portfolio swoich działań. Do tej pory pozyskali już 1,25 mld euro w ramach „zielonych” transakcji.

Ostatnio, w innej transakcji zawartej z BNP Paribas, spółka przekształciła gwarantowaną linię kredytową w „zieloną” linię kredytową o wartości 240 mln euro i podpisała dodatkową linię kredytową na kwotę 110 mln euro. Te 350 mln euro należy dodać do 900 mln euro w “zielonych” gwarancjach zawartych z innym bankiem.

„Przejmujemy inicjatywę w dziedzinie zielonych finansów i udowadniamy, że zrównoważony rozwój może być obecny w każdym działaniu, które jako firma podejmujemy”, uważa David Mesonero, dyrektor finansowy w Siemens Gamesa.

„Ta operacja zabezpiecza przed ryzykiem kursowym na kluczowym dla nas rynku i jednocześnie przyczynia się do łagodzenia skutków zmian klimatycznych. Przemierzając tę ścieżkę, ucieramy szlak dla coraz większej liczby firm”, dodaje.

>> PGE zaprasza duński Orsted do wspólnej inwestycji w farmy wiatraków na Bałtyku

>> Raport: Nie ma pewności, o ile wzrośnie potencjał energii wiatrowej w Europie. Dużo zależy od polityki