300GOSPODARKA jest serwisem informacyjnym, który pisze o polskiej gospodarce w kontekście globalnym (częściej) oraz o globalnej gospodarce w kontekście polskim.

Polska jest integralną częścią globalnej gospodarki i nic, co dzieje się tu, u nas, nie dzieje się w próżni.

Jeśli więc w gospodarce wiele granic przestało już istnieć, naszym celem jest zniesienie tych granic także w informowaniu o niej.

Chcemy dostarczać ludziom biorącym czynny udział w kształtowaniu rzeczywistości gospodarczej i politycznej, jak i czytelnikom po prostu zainteresowanym biegiem wydarzeń aktualne, zwięzłe informacje o gospodarce w globalnym kontekście: pokazać powiązania i zależności między Polską a naszym regionem, kontynentem i światem.

Uważamy, że dziś to, co dzieje się w Shenzen, Hamburgu i Bangalurze ma często daleko idące konsekwencje dla Rzeszowa, Katowic i Poznania i właśnie taki, pełny obraz świata, chcemy pokazywać naszym odbiorcom.

Temu będzie służyć m.in. codzienny newsletter 300SEKUND (zapisz się tutaj), w którym pokażemy przegląd informacji ze światowych i krajowych mediów uzupełniony o odpowiedni kontekst, który pomoże czytelnikowi szybko zrozumieć, dlaczego prezentowane wiadomości z drugiego końca świata są dla niego istotne.

Oprócz śledzenia naszej strony i zapisania się na nasz newsletter, możesz nas znaleźć na Twitterze, Facebooku i LinkedInie.