Tim Cook, dyrektor generalny Apple zaprezentował w poniedziałek nowe usługi firmy podczas konferencji prasowej w poniedziałek w siedzibie koncernu w Cupertino w Kalifornii. Nowe usługi to:

  • platforma wideo na żądanie Apple TV +

Apple uruchami płatny, wolny od reklam portal wideo dla własnych oryginalnych filmów i programów telewizyjnych o nazwie Apple TV +. Produkt wystartuje jesienią tego roku, ale Apple nie ujawnił jeszcze ceny tego produktu ani nie określił, ile dokładnie będzie dostępnych filmów i programów telewizyjnych podczas premiery nowej usługi. Apple TV+ prawdopodobnie będzie funkcjonować jako własny kanał w istniejącej aplikacji Apple TV.

  • abonament na czasopisma Apple News +

Apple zaprezentowała też zapewniającą dostęp do gazet i czasopism wielu wydawców usługę informacyjną Apple News +, będącą częścią dostępnej wcześniej aplikacji Apple News. Subskrypcja miesięczna będzie kosztować 9,99 dol.  Platforma dostępna jest w USA od poniedziałku wraz z aktualizacją Apple News i News +. Usługa dostępna też będzie w Kanadzie. W przyszłości – jesienią 2019 – abonament pojawi się w Australii i Europie, począwszy od Wielkiej Brytanii.

  • subskrypcja na gry Apple Arcade.

Apple zaoferuje nową, pozbawioną reklam usługę subskrypcji o nazwie Apple Arcade, która umożliwi użytkownikom dostęp do ponad 100 gier ekskluzywnych lub nowych w Apple. Usługa będzie dostępna jesienią tego roku w 150 krajach.  Gry będą musiały zostać pobrane, ale użytkownicy będą mogli po zatrzymaniu gry na jednym urządzeniu wznowić ją w tym samym momencie rozgrywki i kontynuować na innym. Cena subskrypcji nie została podana.

  • karta kredytowa Apple Card

Apple we współpracy z bankiem Goldman Sachs planuje wydać własną kartę kredytową. Karta Apple Card będzie dostępna na wszystkich urządzeniach z systemem iOS w aplikacji Portfel. Będzie posiadać innowacyjny system cashback, który będzie zwracał 2 proc. dowolnej kwoty zakupu Apple Pay bezpośrednio do portfela Apple. Każdy zakup wymaga potwierdzenia odcisków palców lub identyfikacji twarzy. Dostępna będzie opcjonalna tytanowa karta fizyczna. Nie będzie na niej jednak daty ważności, numeru karty ani kodu CVV – wszystko będzie się znajdować w aplikacji. Tim Cook powiedział, że wierzy, iż karta będzie „najbardziej znaczącą zmianą w obszarze kart kredytowych w ciągu ostatnich 50 lat”.

Czytaj więcej.