Polski Fundusz Rozwoju otworzył Centralny Dom Technologii. Ma to być przestrzeń gdzie w sposób kreatywny będzie można zdobywać wiedzę pozwalająca na pozyskiwanie kompetencji budujących gospodarkę przyszłości.

W uroczystym otwarciu brali udział przedstawiciele rządu w tym również premier Mateusz Morawiecki i prezes PFR, Paweł Borys.

„Powołując do życia Centralny Dom Technologii chcemy wspierać wszystkich go odwiedzających w odkrywaniu i wykorzystywaniu szans jakie dają nowe technologie oraz pokazać ile wnoszą do naszego codziennego życia oraz do gospodarki”, podał Polski Fundusz Rozwoju.

CDT będzie popularyzować metodykę STEAM (od ang. słów Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics), czyli nurt w edukacji rozwijający interdyscyplinarne kompetencje w dziedzinach: nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka.

Oferta CDT będzie uzupełniać programy szkolne. Jednak PFR podkreśla, że to miejsce nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o trendach z pogranicza technologii, nauki i biznesu.

CDT otwiera swoje podwoje z jednej strony dla szkolnych wycieczek, grup zorganizowanych, rodzin i innych gości, z drugiej – dla start-upów i wynalazców, z którymi będzie realizował wystawy i warsztaty, a także tematyczne spotkania.

Partnerem operacyjnym CDT jest polska spółka technologiczna Daftcode, konsorcjum merytoryczne tworzą startup edukacyjny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

>>> Czytaj też: Grupa PFR przedstawiła plany inwestycyjne PKL na lata 2019-2025