Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen zaprezentował nowy model elektrycznego kompaktowego hatchbacka o nazwie ID.3, donosi CNN.

Premiera nowego modelu nastąpiła zaledwie kilka tygodni po tym, jak Volkswagen dokonał zmian w strategii kształtowania tożsamości wizualnej firmy polegających m.in. na zmianie logo.

ID.3 jest pierwszym z serii planowanych elektrycznych modeli Volkswagena. Zaprezentowany podczas Motor Show we Frankfurcie nad Menem model według Volkswagena nawiązuje do wczesnego okresu historii marki, gdy ta słynęła z produkcji samochodów służących zabawie – takich jak legendarny Garbus.

Zgodnie z zapowiedziami tańsze wersje samochodu będą dysponowały zasięgiem 330 km na jednym naładowaniu baterii, podczas gdy wersje droższe będą w stanie na jednym ładowaniu pokonać do 550 km. Ceny ID.3 będą zaczynały się od 30 tys. euro na niemieckim rynku.

Według producenta ta cena będzie zbliżona do napędzanego benzyną rynkowego odpowiednika nowego elektrycznego Volkswagena. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów niemieckiego koncernu na wiosnę 2020 roku.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.

>> Wiceminister Andrzej Bittel dla 300Gospodarki: Kolej zawsze będzie deficytowa. Ale chcemy ją promować jako ekologiczną alternatywę

>> Były szef Volkswagena zostawił swojej żonie „warunkowy” spadek