Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen ogłosił zwiększenie liczby produkowanych w ciągu następnej dekady modeli samochodów elektrycznych i hybrydowych.

W sumie z linii montażowych VW ma wyjechać 75 modeli elektrycznych i 60 modeli pojazdów hybrydowych, informuje Manufacturing Global.

To prawdopodobnie będzie oznaczało produkcję dodatkowych 4 mln pojazdów o napędzie elektrycznym w ciągu najbliższych 10 lat. Co więcej, Volkswagen zobowiązał się do wydatków rzędu 33 mld euro na elektromobilność i kolejnych 27 mld euro na cyfryzację i rozwój technologii hybrydowych do 2024 roku.

Taka kwota stanowi ponad 40 proc. wszystkich inwestycji Volkswagena w nieruchomości, fabryki, sprzęt i badania i rozwój w tym samym okresie.

“Konsekwentnie będziemy wdrażać transformację grupy Volkswagen i inwestować w przyszłość mobilności. To część strategii naszej firmy” – powiedział Hans Dieter Pötsch, przewodniczący rady nadzorczej Volkswagena.

Nowe samochody elektryczne będą najprawdopodobniej produkowane w zakładach firmy poza Niemcami – w czeskiej Mladej Boleslav, amerykańskiej Chattanoodze, oraz chińskich Foshan i Anting.

>>> Czytaj też: Zmarł Ferdynand Piech, twórca potęgi Volkswagen