W przestrzeniach takich jak hale i fabryki nie ma miejsca na kompromisy. Sprzęt używany przez pracowników powinien być jak najtrwalszy i niezawodny. Właśnie dlatego warto wybrać przemysłową bramę segmentową Hörmann. Co konkretnie przemawia za montażem drzwi akurat tego producenta? Za chwilę wszystko stanie się jasne.
Otwieranie przemysłowej bramy segmentowej Hörmann
W hali produkcyjnej, magazynie i innych tego typu miejscach liczy się każdy centymetr. Właśnie dlatego inżynierowie firmy Hörmann opracowali mechanizm pionowego otwierania drzwi. Dzięki niemu kolejne segmenty mogą być odstawiane płasko pod sufitem, pionowo nad wjazdem bądź równolegle do pochyłego dachu.
W ofercie firmy są warianty drzwi o pełnej wysokości przejazdu. Tego rodzaju przemysłowa brama garażowa sprawdzi się m.in. w budynkach mających niskie stropy. Produkt nadaje się zatem nie tylko do magazynów i fabryk, ale też np. biurowców, galerii handlowych oraz budynków wielorodzinnych.
W każdym zakładzie pracy znaczenie ma też czas. Z myślą o tym w Hörmann powstał mechanizm szybkiego podnoszenia drzwi. W zależności od wyboru brama porusza się z prędkością 0,5 m/s albo nawet 1 m/s. Jednocześnie producent zadbał o dodanie funkcji łagodnego startu i zatrzymywania wrót. Dzięki temu elementy prowadnic działają dłużej bez potrzeby ich wymiany.
Przeszklenia w przemysłowej bramie segmentowej Hörmann
Dostęp do światła słonecznego zwiększa komfort pracy, a do tego pozwala nieco zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Z myślą o klientach, którzy szukają przeszklonych drzwi do swojej firmy, Hörmann stworzył modele z taflami Duratec. Powierzchnia tych szyb jest pokryta powłoką, która zapobiega zarysowaniom i śladom pozostającym po czyszczeniu.
Co ważne, przeszklone konstrukcje od Hörmann cechuje wysoka termoizolacyjność. Zatrzymywanie ciepła lub chłodu w budynku jest możliwe dzięki grubym profilom i szybom. W zależności od wyboru brama przemysłowa segmentowa może składać się z podwójnego przeszklenia osadzone w konstrukcji o grubości 42 mm bądź potrójnej tafli zamontowanej w profilu liczącym 67 mm grubości.
Jeśli szyby z przegrodami termicznymi to za mało, Hörmann proponuje drzwi z profilem ThermoFrame. Oddzielenie ościeżnicy od ściany budowli oraz dodatkowe zabezpieczenie wejścia uszczelkami zapewniają wysoką szczelność. W efekcie w obiekcie utrzyma się pożądana temperatura, a więc ciepło albo (np. w chłodni) zimno.
Zabezpieczenia w przemysłowej bramie segmentowej Hörmann
Przemysłowa brama segmentowa Hörmann to produkt, dzięki któremu pracownicy oraz mienie firmy są bezpieczne. Kluczową rolę w ochronie ludzi i maszyn odgrywa fotokomórka. Przed niespodziewanym zamknięciem wrót może również chronić opcjonalna krata świetlna.
W przypadku braku prądu bramę da się podnieść ręcznie. Uchylenie jej jest oczywiście możliwe tylko od środka. Z zewnątrz trudno sforsować wejście do budynku. Firma Hörmann wyposażyła swoje produkty w zabezpieczenia przeciwwłamaniowe klasy RC2. Nie ma przy tym znaczenia czy drzwi są przeszklone.
Przemysłowa brama segmentowa Hörmann – rozbudowa i modyfikacje
Do zalet przemysłowych bram segmentowych Hörmann zalicza się też możliwość dopasowania konstrukcji do własnych wymagań. Producent oferuje klientom m.in. opcję rozbudowy drzwi do szerokości nawet 30 m. Na tak dalece idącą przeróbkę (ściśle – połączenie 3 bram) pozwala ruchomy słupek środkowy.
W wielu miejscach problemem bywają nie rozmiary drzwi, ale wystający próg. Z tym problemem projektanci Hörmann również sobie poradzili. Dzięki temu klienci firmy mogą zamówić bramę z progiem o wysokości zaledwie 10 mm na większej długości elementu i 5 mm przy krawędziach.
Przemysłowa brama segmentowa Hörmann – dobry wybór dla firm
Zaawansowane systemy otwierania, trwałe przeszklenia, wysokiej klasy zabezpieczenia i możliwość modyfikacji to wystarczające powody, by wybrać bramę marki Hörmann. Na tym jednak nie koniec. Warto też pamiętać o łatwym serwisowaniu drzwi. Jej zakup jest zatem inwestycją na lata.