Waste2Tricity, brytyjskie przedsiębiorstwo z branży ekologicznej utylizacji odpadów, we współpracy z PowerHouse Energy Group, inną brytyjską firmą zajmującą się produkcją energii z alternatywnych źródeł, wydzierżawiło na 124 lata teren pod przełomowy projekt w angielskim hrabstwie Cheshire, donosi Waste Management World.

Brytyjczycy zamierzają uruchomić tam pionierski zakład, który będzie zajmował się przetwarzaniem odpadów plastikowych na wodór z wykorzystaniem opatentowanej przez PowerHouse Energy technologii DMG.

Konsorcjum będzie licencjonowało wykorzystanie tej technologii przez inne podmioty. Ewentualni kupcy będą mieli możliwość realizacji projektu na wydzierżawionym terenie.

Brytyjczycy są teraz na etapie finalizacji uzgodnień dotyczących kupna energii i organizacji dostaw niezbędnego plastiku.

Obiekt zlokalizowany będzie na specjalnym obszarze Protos w okolicy Ellesmere Port w hrabstwie Cheshire. Jest to teren o całkowitej powierzchni niemal 22 ha, którego operatorem jest firma Peel Environmental, spółka zależna Peel Group – jednej z największych brytyjskich firm zajmujących się infrastrukturą, transportem i nieruchomościami.

>>> Czytaj też: Jak wykorzystać wodorowy potencjał Polski? [RAPORT 300GOSPODARKI]