Siemens otrzymał kontrakt w wysokości 313,79 mln dol. (1,188 mld zł) na dostarczenie komponentów do budowanej właśnie elektrowni w Iraku. Mowa o gazowo-parowej elektrowni w Maisan w Iraku o planowanej mocy 840 MW, informuje Technical Review Middle East.

Kontrakt o wartości ponad 313,79 mln USD został przyznany firmie Siemens przez CITIC Construction Co Ltd, chińską firmę inżynieryjną i budowlaną, która buduje zakład, oraz iracką firmę deweloperską MPC.

Produkcja energii z elektrowni rozpocznie się w 2021 r. a pełną moc produkcyjną osiągnie na początku 2022 r. Elektrownia ma dostarczać wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zaspokoić potrzeby ponad trzech milionów Irakijczyków, wspierając również sektor przemysłowy.

Ponadto Siemens i Ministerstwo Energii Elektrycznej Republiki Iraku podpisały porozumienie wykonawcze dotyczące mapy drogowej dla przebudowy sektora energetycznego w Iraku. W ramach umowy, obie strony zgodziły się na kontrakt o wartości około 784,48 mln USD dla pierwszej fazy projektu.

Obejmuje to budowę elektrowni opalanej gazem o mocy 500 MW w Zubaidiya, modernizację 40 turbin gazowych z systemami chłodzenia oraz instalację trzynastu podstacji o mocy 132 kV, a także 34 transformatorów w Iraku.

>>>Czytaj też: Rolls-Royce przejął dział niemieckiego Siemensa zajmujący się rozwojem lotniczych napędów elektrycznych i hybrydowych