Fintech Revolut ogłosił, że udostępni swoją platformę do handlu akcjami użytkownikom kart Standard i Premium na 26 rynkach w Europie, w tym w Polsce.

Na początku sierpnia Revolut ogłosił udostępnienie handlu akcjami użytkownikom kart Metal, umożliwiając im zakup i sprzedaż akcji 300 amerykańskich spółek bezpośrednio w aplikacji.

Jak poinformowałą firma, od dziś użytkownicy będą mieli do dyspozycji akcje kolejnych 150 spółek, w tym takich firm, jak Worldpay, Twilio i Groupon.

W sumie lista dostępnych akcji obejmie walory 450 spółek notowanych na giełdach NYSE i NASDAQ.

Revolut nazywa swoją platformę handlu akcjami bezprowizyjną, jednak będzie dotyczyć to tylko najdroższej karty Metal. W przypadku tańszej lub darmowej wersji brak prowizji będzie dotyczyć tylko kilku pierwszych transakcji: użytkownicy kart Standard będą mieli do dyspozycji 3 bezprowizyjne transakcje w miesiącu, a użytkownicy kart Premium 8 takich transakcji.

W przypadku użytkowników kart Metal limit bezprowizyjnych transakcji zostanie zniesiony.

W przypadku Standard i Premium transakcje ponad limitem będą oznaczały prowizję 1 funta brytyjskiego (ok 4,90 zł).

Dodatkowo, w ujęciu rocznym Revolut będzie pobierał opłatę 0,01 proc. od wartości całego portfolio akcji użytkownika.

Firma wprowadza także usługę, która ma pomóc inwestorom kupować akcję firm, które u tradycyjnego brokera byłyby dla wielu zbyt drogie, ponieważ na rynku brokerskim często obowiązuje wymóg zakupu minimum jednej akcji spółki.

W przypadku wielu popularnych spółek, jak na przykład Amazon, cena jednej akcji może sięgać tysiąca dolarów lub więcej i być poza zasięgiem finansowym inwestora. Revolut usunął tę barierę cenową i umożliwia tzw. fractional shares trading, czyli zakup ułamków akcji o wartości 1 dolara.

Transakcje realizowane są od razu, co pozwoli użytkownikom Revolut kupować i sprzedawać akcje po aktualnej cenie, którą śledzą w czasie rzeczywistym, dzięki udostępnianym na bieżąco danym rynkowym.

Revolut to pochodzący z Wielkiej Brytanii fintech, czyli startup działający w sektorze finansowym, który został założony w 2015 roku.

Klienci firmy mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 29 walutach lub wysyłać przelewy międzynarodowe i krajowe bez marży, po kursie międzybankowym.

W Polsce Revolut obsługuje ponad 600 tys. klientów indywidualnych i 1000 firm.

Firma zatrudnia na świecie ponad 1400 osób, a najwięcej spośród nich – ponad 600 pracowników – w Krakowie.

Revolut zaznaczył, że stale rekrutuje do krakowskich zespołów compliance, chargeback, customer support, poszukuje również programistów (front-end, back-end).

>>> Czytaj też: Revolut uruchamia darmowe konto dla przedsiębiorców i modyfikuje istniejącą ofertę