Wejście na drogę cyfrowej transformacji to szansa na zyskanie przewagi konkurencyjnej oraz biznesowy sukces dla firm z wielu branż. Przedsiębiorcy sięgają po zaawansowane rozwiązania technologiczne dla zwiększenia wydajności operacji i sprostania licznym wyzwaniom, związanym z działalnością organizacji. SAP Business Technology Platform (SAP BTP) stanowi odpowiedź na ich potrzeby. Jakie korzyści przynosi firmom wdrożenie narzędzia?
SAP Business Technology Platform – dla zarządzania aplikacjami i nie tylko
SAP BTP to cieszące się coraz większą popularnością rozwiązanie o kompleksowym charakterze. Platforma umożliwia organizacjom projektowanie i rozwijanie aplikacji, a także wydajne zarządzanie nimi w spójnym środowisku. SAP BTP pozwala na przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym, analizowanie ich i wyciąganie praktycznych wniosków. Sprzyja również łączeniu różnych aplikacji, niezależnie od ich pochodzenia.
Wyposażony w proste narzędzia system ułatwia tworzenie dostosowanych do aktualnych potrzeb firmy rozwiązań. Dzięki architekturze chmurowej, można z niego korzystać na wielu urządzeniach jednocześnie. SAP BTP oznacza łatwe dostosowanie do zmieniających się warunków rynkowych. To skalowalna i niezawodna platforma, wpisująca się w oczekiwania małych i dużych przedsiębiorstw.
Polecamy artykuł: Kiedy numer EORI jest obowiązkowy i kto musi go mieć?
SAP BTP – dlaczego warto wdrożyć?
Możliwość dopasowania SAP BTP do specyficznych potrzeb organizacji to tylko jeden z licznych atutów rozwiązania. Należy do nich również integracja danych i systemów w ramach jednej platformy, co prowadzi do zwiększenia efektywności pracy. Automatyzacja powtarzalnych, rutynowych zadań sprzyja oszczędności czasu i umożliwia członkom zespołu skupienie się na strategicznych działaniach. Prowadzi także do redukcji błędów.
Wdrożenie SAP BTP oznacza też zdolność do gromadzenia, analizowania i interpretowania dużych ilości danych w czasie rzeczywistym. Łatwy i wygodny dostęp do rzetelnych informacji sprzyja z kolei ułatwieniom w podejmowaniu decyzji biznesowych. SAP BTP rośnie wraz z firmą. Gdy nastąpi jej rozwój, wystarczy dostosować rozwiązanie do nowych wymagań. Implementacja działającej w chmurze platformy nie wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Inwestycje w infrastrukturę IT nie będą bowiem konieczne.
SAP BTP – zastosowanie
SAP Business Technology Platform znajduje zastosowanie w różnych sektorach gospodarki. W przypadku instytucji finansowych, przetwarzających każdego dnia duże ilości danych, system ułatwia identyfikację ewentualnych nieprawidłowości w operacjach, eliminując ryzyko oszustwa. Dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym, sprzyja również prognozowaniu przyszłych potrzeb klientów.
W sektorze produkcji SAP BTP może być wykorzystywany do automatyzacji zadań, związanych z kontrolą jakości. Oprogramowanie sprawdzi się również w wykrywaniu potencjalnych problemów, analizie danych z maszyn oraz w zapobieganiu przestojom w pracy, wynikającym z awarii sprzętu. W handlu detalicznym natomiast platforma usprawni zarządzanie dostawami i zwiększy kontrolę nad stanami magazynowymi. Poprawi jakość obsługi klienta, zapewniając dostęp do szczegółowych informacji o produktach i usługach.
Jak wejść na drogę cyfrowej transformacji z SAP BTP?
Budowanie cyfrowej przyszłości swojej firmy warto zacząć już teraz. Aby zyskać niezbędne do realizacji tego celu narzędzia, należy zdecydować się na implementację nowoczesnych rozwiązań, takich jak SAP BTP. Platforma sprzyja zwiększeniu elastyczności, innowacyjności i zwinności w organizacji, poprawiając szybkość jej reakcji na rynkowe zmiany i wspierając jej rozwój w erze cyfrowej.
Wdrożenie SAP wymaga zapewnienia sobie profesjonalnego wsparcia. Specjaliści z firmy Hicron nie tylko podejmą się implementacji nowoczesnego narzędzia, ale też ułatwią przedsiębiorcom początek pracy z nim, gwarantując techniczną i merytoryczną pomoc na każdym etapie wprowadzania zmian, a także później, przy obsłudze platformy. SAP BTP stanowi fundament sprawnego działania organizacji w obliczu cyfrowej rewolucji, obejmującej każdy obszar gospodarki.