Bilety na loty z Lotniska Chopina do stolicy Etiopii, Addis Abeby, są już dostępne w systemie rezerwacyjnym. Samoloty linii Ethiopian Airlines będą kursowały cztery razy w tygodniu z międzylądowaniem w Atenach, a nie bezpośrednio, jak pierwotnie zakładano.
O sprawie poinformował jako pierwszy portal branżowy Fly4Free.
Według informacji z systemu rezerwacyjnego, loty do Etiopii będą się odbywały w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty w godzinach wieczornych, o rotacji ET764/ET765. Loty pierwotnie miały odbywać się bez międzylądowań (o czym więcej pisaliśmy tutaj), lecz jak informuje portal Fly4Free, na tej trasie samoloty będą zahaczały o Ateny.
Podróż planowo będzie zaczynać się z Warszawy o godz. 21 wieczorem, a lądowanie w Etiopii jest przewidziane na 6.55 rano czasu lokalnego. Trasy będą realizowane przez samoloty Boeing 737 MAX 8. Czas trwania lotu przewidziany jest na 8 godzin i 55 minut, z godzinnym postojem w stolicy Grecji.
Linia Ethiopian będzie na Lotnisku Chopina pierwszym regularnym przewoźnikiem z Afryki. Lotnisko spodziewa się, że to połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem nie tylko jako point-to-point, ale także wśród pasażerów transferowych. Dodatkowo, wpłynie to na kolejne rekordy warszawskiego portu w transporcie cargo.
Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami subskrybując nasz codzienny newsletter 300Sekund! Obserwuj nas również w Wiadomościach Google.
Etiopskie narodowe linie lotnicze Ethiopian Airlines od 2011 są członkiem sojuszu Star Alliance, do którego należy również PLL LOT. W swojej flocie m.in. posiadają samoloty Boeing 787 Dreamliner czy Airbus 350. Addis Abeba jest jednym z wyżej położonych lotnisk na świecie – znajduje się na poziomie ok. 2.300 m n.p.m.
Polecamy także:
- Z tych lotnisk świat latał najczęściej w 2023 roku. To nie tylko porty w USA
- Jest nowy prezes CPK. To menedżer znany w branży lotniczej
- Awantura w szeregach Boeinga. Kolejne wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa samolotów
- Lotnisko w Modlinie będzie mieć wirtualną wieżę kontroli lotów. To jedyna taka technologia w Polsce