Philip Morris International finalizuje ogromną inwestycję w Polsce i wprowadza na krajowy rynek swoje najnowocześniejsze urządzenie do podgrzewania tytoniu – IQOS ILUMA i. Fabryka w Krakowie, po modernizacji wartej blisko miliard złotych, już produkuje wkłady do tego innowacyjnego systemu. To krok milowy w kierunku transformacji firmy z producenta papierosów w lidera bezdymnych alternatyw.
Inwestycja w przyszłość: nowe miejsca pracy i eksport
Modernizacja krakowskiego zakładu Philip Morris Polska objęła m.in. budowę nowych linii produkcyjnych dla wkładów tytoniowych do IQOS ILUMA i. Produkty powstające w Polsce trafiają nie tylko na rynek krajowy, ale także do Unii Europejskiej, Japonii, Ukrainy oraz państw Azji i Bliskiego Wschodu.
– Fabryka PMI w Krakowie, jako jedna z naszych trzech fabryk na świecie, produkuje dziś dwa rodzaje wkładów tytoniowych do podgrzewania. Nasza inwestycja w Krakowie pozwoliła utworzyć ponad 300 nowych, wyspecjalizowanych stanowisk pracy, w tym dla 285 ekspertów i wysokiej klasy specjalistów – mówi Carlo Serpentino, dyrektor zarządzający Philip Morris Polska S.A.
Polska liderem transformacji bezdymnej
IQOS ILUMA i to najnowsze osiągnięcie firmy. Urządzenie wykorzystuje technologię SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™, dzięki czemu podgrzewanie tytoniu odbywa się bez ostrza grzewczego i bez procesu spalania. W rezultacie nie powstaje dym i popiół, a także ogranicza zapach. To natomiast czyni system bardziej przyjaznym społecznie.
– Wygaszamy papierosy w skali globu i robimy to najszybciej w całej branży tytoniowej. Z producenta papierosów stajemy się firmą tworzącą produkty bezdymne. Stawiamy na Polaków: Polacy są najliczniejszą europejską nacją w globalnych strukturach firmy – stwierdza Michał Mierzejewski, Prezes Philip Morris International na Europę Północno-Wschodnią.
Nowe technologie prosto znad Wisły
Rozwój IQOS ILUMA i był możliwy m.in. dzięki współpracy z polskimi inżynierami z radomskiej firmy ITM (International Tobacco Machinery). Specjaliści tej firmy zaprojektowali zaawansowane maszyny do produkcji nowego typu wkładów. Polska technologia wspiera globalną transformację PMI, a polskie uprawy tytoniu są wykorzystywane do produkcji wkładów w krakowskiej fabryce.
W skali globalnej PMI zainwestowało już ponad 14 miliardów dolarów w rozwój produktów bezdymnych. Zatrudniło przy tym około 1500 naukowców i specjalistów.
Nowe urządzenie IQOS ILUMA i oferowane jest w dwóch wariantach: standardowym oraz wersji PRIME. Wyróżnia je dotykowy ekran, funkcja pauzy, FlexPuff dostosowująca sesje do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz tryb oszczędzania energii FlexBattery.
– IQOS to przełomowa technologia, która dała branży tytoniowej impuls do zmiany – mówi Can Kuterdem, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Philip Morris Polska. IQOS nie jest wolny od ryzyka. Jednak dzięki niemu już około 30,8 mln palaczy zdecydowało się porzucić papierosy i wybrać lepszą alternatywę dla dalszego palenia.
Czytaj także:
- Jeden papieros skraca życie o około 20 minut. Nowe ustalenia naukowców
- Rewolucja na rynku e-papierosów. Wiadomo już, ile wyniesie akcyza
- Opodatkowanie e-papierosów nie przyniesie kokosów. Ale ma znacząco ograniczyć ich sprzedaż
- Nastolatki nie kupią już leków bez recepty? Resort zdrowia chce ograniczeń