Rodzice szkół w Mielcu nie musieli już w tym roku drukować wniosków i zanosić ich osobiście do szkół i przedszkoli. Dzięki integracji z Profilem Zaufanym proces rekrutacji odbył się elektronicznie.

Mimo że rekrutacja do polskich szkół i przedszkoli już od kilkunastu lat odbywa się elektronicznie, proces ten wciąż wymagał od rodziców lub kandydatów wydrukowania wniosku, podpisania go i złożenia go osobiście do placówki.

Asseco Data Systems, polski producent rozwiązań informatycznych notowany na GPW, zintegrował system elektronicznej rekrutacji z Profilem Zaufanym, co pozwoliło na zweryfikowanie aplikacji podpisem elektronicznym i całkowitą rezygnację z papierowej dokumentacji.

Złożenie wniosku w sposób tradycyjny nie było więc w ogóle możliwe, ale jak zapewnia rzeczniczka Asseco Data Systems Ewa Balicka-Sawiak, rekrutacja przebiegła sprawnie, a wielu rodziców miało już doświadczenie z Profilem Zaufanym przy składaniu wniosków o świadczenie 500+ czy 300+.

Rodzice po raz pierwszy nie składali dokumentów do przedszkoli i do szkół w formie papierowej. Niewątpliwie wdrożone rozwiązanie przyspiesza procesy administracyjne i eliminuje dotychczas żmudne etapy, które miały miejsce w tradycyjnej rekrutacji” – powiedziała Adriana Miłoś, Zastępca Prezydenta Miasta Mielca.

Asseco Data Systems obsługuje elektroniczną rekrutację do przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich w ponad 30 miastach.

>>> Czytaj też: Asseco zadba o systemy bilingowe w Grupie PGE