Grupa zatrudniła amerykański bank inwestycyjny JPMorgan, aby pozyskać od inwestorów 500 mln dol. nowego kapitału i „zorganizować” pożyczkę zamienną w wysokości miliarda dolarów.

Do takich informacji dotarł brytyjski dziennik Financial Times, jednak nie zostały one oficjalnie potwierdzone. Revolut i JPMorgan odmówiły komentarza.

W ciągu pięciu lat istnienia londyńska firma Revolut przyciągnęła prawie 8 mln klientów. Zaczynali od konta osobistego w aplikacji i karty debetowej pre-paid, a teraz poszerzyli wachlarz o usługi dla klienta biznesowego i obrót akcjami.

Niedawno firma ogłosiła partnerstwo z producentem kart płatniczych Visa w 24 nowych krajach, w tym w Kanadzie, Japonii, Singapurze i Stanach Zjednoczonych.

Na początku tego miesiąca dyrektor operacyjny Richard Davies powiedział, że Revolut chciał zebrać około 500 mln dolarów przed końcem roku, aby pomóc mu „podwoić ten wzrost”.

Obecnie Revolut ma 7 milionów użytkowników w Europie, z czego 700 tysięcy w Polsce.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.

>> Revolut wprowadza możliwość kupowania akcji. Świetny pomysł, ale jest jeden haczyk

>> Revolut uruchamia darmowe konto dla przedsiębiorców i modyfikuje istniejącą ofertę