Revolut zatrudnił trzy nowe menedżerki z sektora finansowego. Monika Kania pokieruje rozwojem oferty dla polskich firm (Revolut for Business), Karolina Kornet zbuduje lokalny zespół ds. ryzyka kredytowego i nowych produktów (Revolut Credit), a Katarzyna Dyrcz będzie odpowiadała za markę Revolut jako pracodawcy w Polsce (Employer Branding).

Monika Kania wcześniej pełniła funkcje CEO w Xchanger, COO w Telemedico oraz menedżera ds. ekspansji sieci handlowej Lidl.

Karolina Kornet wcześniej zarządzała ryzykiem w firmach pożyczkowych (International Personal Finance) oraz finansowych startupach w krajach Europy Środkowo – Wschodniej (Mogo Finance, Revoplus).

Katarzyna Dyrcz wcześniej pracowała m.in. w banku Santander i gamingowej firmie G2A.

Revolut to pochodzący z Wielkiej Brytanii fintech, czyli startup działający w sektorze finansowym, założony w 2015 roku.

Firma, która ma ponad 10 mln klientów w Europie, oferuje bezprowizyjne opłaty za granicą w ponad 150 walutach, wymienianie i przechowywanie środków w różnych walutach, wysyłanie przelewów międzynarodowych i krajowych bez marży i dodatkowych opłat, a także inwestowanie w akcje amerykańskiej giełdy i usługi dla firm.

Fintech zatrudnia na świecie ponad 1400 osób, a najwięcej spośród nich – ponad 700 pracowników – w Krakowie.

Czytaj także:

>>> 5 tys. klientów Revolut z Polski zainwestowało w amerykańską giełdę. Najpopularniejsze akcje Apple i Tesli

>>> Revolut ma już 500 tys. klientów w Polsce, a w Krakowie swoje największe na świecie biuro