„Wiemy, że nadchodzące reformy mogą sprawić, że będziemy zmuszeni do płacenia wyższych podatków, w różnych miejscach i w zgodzie z nowymi regulacjami” – tak brzmi fragment przemowy Marka Zuckerberga, szefa Facebooka, do którego dotarł serwis Politico.

Zuckerberg ma wygłosić te słowa w sobotę podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Według informacji Politico szef Facebooka zamierza wyrazić swoje poparcie dla pomysłu wprowadzenia nowych zasad regulacji podatkowych dla firm technologicznych, który jest dyskutowany na forum OECD.

„Rozumiem, że istnieje frustracja tym, w jaki sposób firmy z sektora technologicznego są opodatkowywane w krajach europejskich. My również chcemy reform i cieszę się, że OECD zajmuje się tą sprawą” – ma według Politico powiedzieć Zuckerberg.

Dyskusje nad nowym zestawem regulacji podatkowych dla firm z branży technologicznej toczą się obecnie między państwami należącymi do OECD. Jednym z niewielu państw sprzeciwiających się zaostrzeniu zasad są Stany Zjednoczone.

Zdaniem Politico, jeżeli do końca roku porozumienie nie zostanie osiągnięte, wówczas do planów wprowadzenia oddzielnych regulacji dla swoich państw członkowskich wróci, co zapowiadała już wcześniej, Unia Europejska.

Czytaj także:

>>> Facebook zmienia logo

>>> Sprzedaż detaliczna w Unii Europejskiej zalicza największy spadek od 8 lat. Polska wśród krajów ze słabym wynikiem