Przedsiębiorcy, którzy potrzebują zewnętrznego wsparcia w utrzymywaniu płynności finansowej, mogą skorzystać z faktoringu, czyli usługi finansowania faktur sprzedażowych z odroczonym terminem płatności. To rozwiązanie „odmraża” gotówkę nawet w dniu wystawienia faktury. Dowiedz się, jak wybrać firmę z rankingu firm faktoringowych. Na co zwrócić uwagę, dopasowując usługę do potrzeb przedsiębiorstwa?
Dlaczego warto skorzystać z rankingu firm faktoringowych?
Faktoring ranking na Pieniadzedlafirm.pl przedstawia najlepsze firmy faktoringowe dla przedsiębiorstw z sektora MŚP oraz większych podmiotów, które realizują transakcje z polskimi oraz zagranicznymi kontrahentami. Niezależnie od tego, czy chcesz jednorazowo sfinansować fakturę o wartości kilku tysięcy złotych, czy co miesiąc przekazywać do wykupu faktury opiewające na setki tysiący złotych, ranking faktoringu pomoże Ci podjąć optymalną decyzję.
Polecamy artykuł: Gazetki promocyjne w erze inflacji – jak utrzymać budżet pod kontrolą?
Ranking firm faktoringowych skupia informacje dotyczące przede wszystkim:
- limitu finansowania faktur sprzedażowych,
- czasu oczekiwania na zaakceptowanie faktury do wykupu i wypłatę środków pieniężnych przez faktora,
- dostępności innych usług niż faktoring klasyczny, np. faktoringu odwrotny (finansowania faktur zakupowych) czy faktoringu cichego (finansowania faktur bez wiedzy kontrahenta),
- zakresu formalności, szczególnie pod kątem weryfikacji przedsiębiorcy przed sfinansowaniem pierwszej faktury,
- modelu usługi, np. abonamentu z limitem kwotowym lub finansowania pojedynczych faktur na żądanie.
W efekcie nie musisz poświęcać wielu godzin na samodzielne zebranie tych danych. Co więcej, dzięki serwisowi Pieniadzedlafirm.pl możesz się dowiedzieć, ile wyniesie orientacyjny koszt faktoringu w zależności od kwoty finansowania, która może wynosić aż 15 000 000 zł. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, w którym określisz wartość wierzytelności do wykupu i podasz swoje dane kontaktowe.
Jak wybrać firmę z rankingu firm faktoringowych?
Zanim wybierzesz firmę faktoringową z rankingu, przeanalizuj swoje potrzeby. Zadaj sobie następujące pytania:
- Ile faktur zamierzam sfinansować w ciągu miesiąca? Jaka będzie ich pojedyncza oraz łączna wartość?
- Jak często będę korzystać z faktoringu? Czy zależy mi na sporadycznym finansowaniu faktur sprzedażowych, np. podczas nawiązywania współpracy z nowymi kontrahentami? Czy chcę co miesiąc finansować pulę faktur od stałych klientów, którym zależy na długich terminach płatności?
- Czy moi kontrahenci mogą się dowiedzieć o finansowaniu faktur przez firmę faktoringową, czy wolę ukryć ten proces, wybierając model cichy zamiast jawnego?
- Czy działam tylko na polskim rynku, czy także na międzynarodowym? Czy zamierzam wkroczyć na zagraniczny rynek w przyszłości?
- Czy potrzebuję wsparcia finansowego w zakupach niezbędnych do prowadzenia firmy, np. opłaceniu faktur kosztowych za licencję na oprogramowanie na rok z góry?
- Czy zależy mi na firmie faktoringowej, która ma doświadczenie w finansowaniu faktur z mojej branży, np. handlowej lub transportowej?
- Czy poradzę sobie z samodzielną windykacją nierzetelnego kontrahenta, który nie opłacił faktury w terminie, czy potrzebuję pomocy w tym zakresie?
- Czy zależy mi na otrzymaniu środków pieniężnych nawet w ciągu kilku godzin od wystawienia faktury i przesłania jej faktorowi do wykupu?
- Czy chcę mieć dostęp do platformy faktoringowej online z dowolnego urządzenia, np. laptopa, smartfona, tabletu?
Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą Ci określić model i zakres usługi. Rzetelni faktorzy, np. eFaktor, wyróżniają się elastycznym podejściem do klientów, więc mogą Ci zaproponować indywidualne warunki finansowania – bez wykluczeń branżowych.