Na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyło się spotkanie Prezesa GPW – dr Marka Dietla  z przedstawicielami środowisk młodzieżowych i studenckich. Inicjatorem spotkania była Fundacja GPW – organizator projektu „Go4Poland  – Wybierz Polskę!” , który umożliwia młodym Polakom studiującym za granicą powrót do kraju i rozpoczęcie kariery zawodowej w Polsce.

Zanim uczestnicy programu Go4Poland na co dzień studiujący m.in. Maastricht University, Cardiff University, Bocconi University Milan, czy University College London zabrali głos w dyskusji wysłuchali najpierw prezesa GPW. Prezes Dietl opowiedział im o swoim okresie studiów oraz ścieżce kariery, a także wygłosił krótki wykład dotyczący historii rynków kapitałowych oraz zaletach inwestowania w Polsce.

Podczas spotkania uczestnicy Go4Poland podzielili się swoimi doświadczeniami odnośnie staży zawodowych organizowanych dla nich w Polsce w ramach projektu Go4Poland, a także o potrzebach i trudnościach młodych ludzi związanych z powrotem do Polski po zagranicznych studiach.

Obok uczestników Go4Poland w spotkaniu uczestniczyli także stypendyści programu Transatlantic Future Leaders Forum, a także przedstawiciele stowarzyszenia KoLiber Warszawa, którzy włączyli w dyskusję na temat problemów i możliwości stojących przed studentami na polskim rynku pracy.

>>>Czytaj też: „Go4Poland-Wybierz Polskę” – jak zachęcić Polaków studiujących za granicą do powrotu?