Dzięki oficjalnej aplikacji Lotniska Chopina pasażer otrzymuje, między innymi, możliwość zeskanowania karty pokładowej i natychmiastowego uzyskania informacji o swoim locie, jak również wygodnego nawigowania do odpowiedniego gate’u.

Zyskuje też wygodną wyszukiwarkę lotów, gdzie wiadomości o rejsach (przylotach i odlotach) są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Co więcej, w aplikacji można także sprawdzić numery stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (check-in) i gate dla poszczególnych lotów.

Jest również sekcja aktualności z najświeższymi informacjami ze stołecznego portu oraz zestaw najważniejszych wiadomości – z punktu widzenia podróżujących – takich prawa pasażera w UE, czy informacja o zagubionym bagażu.

Do tego otrzymujemy dokładną mapę, na której można wyświetlić punkty handlowe z podziałem na sklepy, gastronomię i usługi finansowe.

Ale na tym nie koniec.

Po kliknięciu w odpowiedni link, z poziomu menu, automatycznie można połączyć się z informacją lotniskową.

„Ta aplikacja to przystępny przewodnik po naszym porcie” – powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

„Z wielką radością w ręce podróżnych oddajemy funkcjonalne i przemyślane narzędzie, które zapewnia przydatne rozwiązania zamknięte w przejrzystym menu oraz intuicyjnym interfejsie” – dodał Piotr Rudzki.

W pełni bezpłatna aplikacja Lotniska Chopina jest już dostępna w języku polskim, jak i angielskim. Program dostosowany do smartfonów i tabletów, które pracują na systemach iOS i Android, znaleźć można w App Store i Google Play.

>>>Czytaj też: Centralny Port Komunikacyjny szuka doradcy strategicznego