Bosch, niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków planuje inwestycje w rozwój sztucznej inteligencji (SI), pisze Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Firma planuje otworzyć „Bosch AI Campus” przy uniwersytecie w Tübingen – 40 km na południe od Stuttgartu – w którym około 700 ekspertów będzie pracowało nad praktycznym wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Kampus Boscha będzie znajdować się w okolicy Instytutu Systemów Sztucznej Inteligencji Maxa Plancka, a także budynku, w którym badania nad SI prowadzą naukowcy Uniwersytetu Tübingen.

W ową jednostkę badawczą niemieckie przedsiębiorstwo zainwestuje 35 mln euro, będzie ona mieścić się na 12 tys. m kw., a uruchomiona zostanie w 2022 r.

Bosch jest jednym z założycieli powstałego w 2016 roku w landzie Badenia-Wirtembergia Cyber Valley – projektu polegającego na naukowej współpracy uniwersytetów, firm i instytucji politycznych w celu zoptymalizowania przebiegu prac nad systemami sztucznej inteligencji i opracowaniu możliwych zastosowań tych technologii w realnym świecie.

AI Campus ma z kolei stać jednym z elementów tego klastra.

Projekty takie jak Cyber Valley są istotne, bo dzięki nim Niemcy stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji z całego świata. Dzięki temu nasza pozycja w międzynarodowej rywalizacji na tym polu staje się mocniejsza. AI Campus także wzmacnia renomę Badenii-Wirtembergii jako międzynarodowego centrum badań nad sztuczną inteligencją” – stwierdził odpowiadający w Boschu za dane i rozwój technologii dr Michael Bolle.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.

Polska chce być równorzędnym partnerem handlowym Chin. Ale na razie nasz eksport tam jest mniejszy niż czeski i węgierski