Firma Solaris podpisała umowę ze szwedzkim przewoźnikiem Vy Buss AB umowę na dostarczenie 8 autobusów z napędem elektrycznym, oraz 42 – z napędem gazowym.

Spośród 50 zamówionych pojazdów aż 48 będzie kursować w miejscowości Gävle. Zgodnie z warunkami umowy 42 autobusy o napędzie gazowym mają być dostarczone do odbiorcy w połowie 2020 roku, a pozostałe dwa elektryczne – w pierwszym kwartale roku 2022.

Cieszymy się, że mogliśmy nawiązać współpracę z firmą Solaris, która tak dobrze spełnia wymagania X-trafik oraz Vy Buss AB. Otrzymujemy zarówno pojazdy, jak i gotowe rozwiązania, choćby dziesięcioletnie wsparcie techniczne. Oznacza to, że – dzięki współpracy z Solarisem – mamy najlepsze warunki do zapewnienia wysokiego zadowolenia naszych klientów i zwiększenia udziału transportu publicznego w naszej współpracy z Gävle” – powiedział Andreas Ehrenborg, dyrektor techniczny w Vy Buss AB.

Solaris realizuje zamówienia dla szwedzkich kontrahentów od 2003 roku. Jak dotąd firma wyprodukowała już dla przewoźników z tego kraju w sumie 600 pojazdów, z których zdecydowana większość to pojazdy nisko- i zeroemisyjne.

Czytaj więcej o Solarisie:

>>> Solaris oficjalnie największym producentem autobusów elektrycznych w Europie

>>> Warszawa kupi 130 elektrycznych Solarisów. To kolejny rekordowy kontrakt firmy z Bolechowa