Spółka carsharingowa należąca do grupy kapitałowej PGE, 4Mobility, wprowadza do swojej oferty kilkanaście elektrycznych Nissanów Leafów, informuje Wysokie Napięcie.

Na przyszły rok zaplanowany jest zakup setki elektryków, jednak już innej marki, ze względu na ograniczone dostawy Nissana do Europy.

Ale prawdziwą nowością jest co innego: spółki z tej grupy kapitałowej: PGE Nowa Energia, właściciel stacji ładowania, oraz PGE Energia Odnawialna, operator elektrowni OZE, chcą zawrzeć umowę, która pozwoli zagwarantować klientom ładowanie samochodów z energii odnawialnej.

Ale nie szykujcie się na zieloną rewolucję – sieć stacji ładowania jest zbyt słabo rozwinięta i 4Mobility nie ma w planach przejścia w całości na samochody elektryczne. Stanowią one jedynie barwny akcent wśród spalinowej flot usługodawcy.

Planowany jest także rebranding i skumulowanie wszystkich usług carsharingowych w grupie pod marką 4Mobility tak, aby klienci mogli swobodnie korzystać z carsharingu w różnych miastach.

A jeśli chcecie grafikę opisującą polski rynek usług carsharingowych to portal Wysokie Napięcie taką zrobił i jak się kliknie tu to wyskoczy.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.

>>> Czytaj też: PANEK CarSharing wprowadził do swojej floty Fiata 126p