Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Google uruchomiły drugą edycją programu edukacyjnego o nazwie Projektanci Innowacji PFR. 

Projektanci Innowacji to cykl ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów design thinking skierowanych do wszystkich, którzy chcą nauczyć się kreatywnego myślenia w procesie projektowania nowych rozwiązań.

Design Thinking jest metodą stosowaną w Google przy tworzeniu innowacyjnych produktów. To usystematyzowany proces zawierający w sobie kolejne etapy rozwoju pomysłu, od początkowej idei do stworzenia prototypu.

„5000 przeszkolonych osób w całej Polsce i 300 nowych startupów – to zapowiadamy ogłaszając nową edycję programu Projektanci Innowacji PFR, wspólny projekt Google i Grupy PFR” – powiedział Adam Malczak, rzecznik prasowy Google.

Organizacje non-profit, które wspierają przedsiębiorczość, tworzenie innowacji i edukację oraz chciałyby zaprosić przedstawicieli programu do przeprowadzenia bezpłatnych warsztatów dla wspieranej przez nich społeczności, mogą zgłaszać swoje zainteresowanie pod adresem e-mail [email protected].

>>> Czytaj też: Polski Fundusz Rozwoju będzie inwestować w odnawialne źródła energii – wywiad z Pawłem Borysem, prezesem PFR