Niemiecka grupa domów towarowych Galeria Karstadt Kaufhof przejmuje część niemieckiego biznesu upadłego brytyjskiego biura podróży Thomas Cook. W ten sposób firma wzmacnia swój dział turystyczny, informuje Süddeutsche Zeitung.

Niemiecki Thomas Cook bankrutuje w następstwie upadłości brytyjskiej matki i złożył wniosek o ogłoszenie niewypłacalności pod koniec września. Galeria Karstadt Kaufhof przejmuje 106 ze 126 biur podróży niemieckiej filii Thomas Cook. Zostało to wczoraj ogłoszone przez firmy.

Zabezpieczy to ponad 500 miejsc pracy w branży.

„Próbowaliśmy wszystkiego, by sprzedać firmę Thomas Cook jako całość. Jednak nie mogło to zostać zrealizowane”, powiedział Ottmar Hermann, jeden z tymczasowych zarządców upadłości.

Galeria Karstadt Kaufhof składa się z 78 biur podróży w domach towarowych i kolejnych 22 biur podróży w mieście. Przejęcie to podwoi liczbę biur podróży.

Biznes online przejęty od Thomas Cook obejmuje platformę e-commerce i IT dostosowane do branży turystycznej, jak również dane klientów.

Sama Galeria Karstadt Kaufhof działa na niełatwym rynku: to sieć dużych domów towarowych na głównych ulicach. Dosyć mocno uderzyły w nią zmiany zachowań konsumenckich i wzrost popularności zakupów online.

>>> Czytaj też: Brytyjski rząd musi sprowadzić do kraju 150 tys. turystów po bankructwie biura Thomas Cook